» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

6 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 6 vizitorė

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Pse i urrejnė vampirėt hudhrat !?

Shko poshtė

Pse i urrejnė vampirėt hudhrat !?

Mesazh nga Albanian_Girl prej Sat 07 Mar 2015, 00:33

Vampirėt nė tė kaluarėn kanė qėnė individ normal si e gjithė pjesa tjetėr e popullėsisė. Kėtė e vėrteton studimi i profesorit te kimisė ne Universistenin e Kalifornisė Prf. Wayne Tikkanen. Me evolimin e viteve vampirėt kanė pėsuar ndryshime tė dukshme gjenetike nė mishin e dhėmbėve. Si pasojė deshira e tyrė ėshtė tė dalin vetėm nė muzg.
Pacientėt te cilėsuar si Vampirė nuk mund tė hanė hudhra pasi ato rrisin toksinat nė gjak dhe pėrkeqėson simptomat e sėmundjes. Hudhra po ashtu ėshtė dhe kundra pickimit tė mushkonjave pasi dhe ato janė tė ndjeshme ndaj rritjes se toksinave nė gjak dhe helmimin e tyre. Kėshtu hudhra ėshtė njė ilaē mjaft efikas dhe bio shume i pėrshtatshėm kunder pickimit tė mushkonjave.
avatar
Albanian_Girl
Moderator

Shteti : Parajse
Postime : 237
Kyējet nė forum : 11837
Regjistruar mė : 23/12/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse i urrejnė vampirėt hudhrat !?

Mesazh nga veronika prej Sat 07 Mar 2015, 12:08

Faleminderit na paske shpetuar me kete postim se mushkonjat mua gjate veres ma shpifin Very Happy
avatar
veronika
Forum Designer

Shteti : Ferizaj
Postime : 121
Kyējet nė forum : 10837
Regjistruar mė : 28/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse i urrejnė vampirėt hudhrat !?

Mesazh nga Albanian_Girl prej Sat 07 Mar 2015, 18:46

veronika shkruajti:Faleminderit na paske shpetuar me kete postim se mushkonjat mua gjate veres ma shpifin Very Happy
Cool Cool Cool Cool
avatar
Albanian_Girl
Moderator

Shteti : Parajse
Postime : 237
Kyējet nė forum : 11837
Regjistruar mė : 23/12/2007

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pse i urrejnė vampirėt hudhrat !?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi