» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

4 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 4 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Maska ideale kundėr zbokthit

Shko poshtė

Maska ideale kundėr zbokthit

Mesazh nga Naki prej Sun 08 Mar 2015, 23:32

Zbokthi ėshtė njė shqetėsim qė shfaqet pėr shkak tė ndryshimeve tė shumta qė mund tė ndodhin herė pas here nga pėrdorimi i produkteve kozmetikė qė ne mund tė aplikojmė.
Nesė doni qė tė shpėtoni nga ky problem atėherė zgjidhja e duhur ėshtė qė ju tė pėrdorni njė maskė natyrale me kėto pėrbėrės si; 1 kokėrr dardhė e freskėt, 1 filxhan ujė dhe 1 filxhan uthull molle.
Pėr pėrgatitjen e kėsaj maske nė fillim marrim dardhėn, ujin dhe uthullėn e mollės i hedhim nė mikser derisa tė bėhet masė e njėtrajtshme. Maskėn mė pas e aplikojmė nga rrėnjėt e flokėve deri nė gjysmėn e gjatėsisė sė tyre. E lėmė tė veprojė dy-tre minuta dhe flokėt i lajmė si zakonisht.
Kjo ėhtė njė maskė e cila kėshillohet qė tė bėhet dy herė nė javė.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19268
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Maska ideale kundėr zbokthit

Mesazh nga veronika prej Mon 09 Mar 2015, 08:16

Ua sa shenim i mire...
avatar
veronika
Forum Designer

Shteti : Ferizaj
Postime : 121
Kyējet nė forum : 11002
Regjistruar mė : 28/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi