» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

5 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 5 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Kosova pranohet ne FIBA

Shko poshtė

Kosova pranohet ne FIBA

Mesazh nga labinoti prej Sun 15 Mar 2015, 01:03

Federata e Basketbollit tė Kosovės ėshtė pranuar me tė drejta tė plota nė shtėpinė mė tė madhe tė basketbollit botėror FIBA.
Kėtė vendim e ka marrė FIBA gjatė mbledhjes qė mbajti sot, ku Kosova ėshtė bėrė anėtari i 215 i kėsaj organizate dhe e 52nė FIBA Europė.
Lajmi ėshtė konfirmuar edhe nga kryetari i FBK-sė, Erolld Belegu, i cili ka uruar tė gjithė pėrmes njė postimi nė Facebook.
“13 mars 2015, Kosova bėhet anėtare e 215 e FIBA-s dhe anėtare e 52 e FIBA Europe. E premte me fat. Urime Kosovė”, shkruan Belegu.
Ky ėshtė lajmi ėshtė mė i miri pėr basketbollistėt kosovarė, dyert e tė cilėve do tė jenė tė hapur nė Evropė qė nga fillimi i edicionit tė ardhshėm.
Kujtojmė se FBK tash e disa vite ka kėrkuar anėtarėsimin nė kėtė organizuat por ishte refuzuar, ndėrsa pas ndėrkombėtarizimit tė Komitetit Olimpik tė Kosovės janė hapur rrugėt pėr anėtarėsimin nė FIBA.
avatar
labinoti
Ndihmės

Shteti : Kosova
Postime : 68
Kyējet nė forum : 10890
Regjistruar mė : 27/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi