» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

6 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 6 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


DUHANPIRĖSIT, MĖ SHUMĖ PEMĖ DHE PERIME

Shko poshtė

DUHANPIRĖSIT, MĖ SHUMĖ PEMĖ DHE PERIME

Mesazh nga labinoti prej Sun 15 Mar 2015, 01:22

Studimet e reja kanė treguar se konsum-imi i shpeshtė i pemėve, perimeve dhe ēajit ul rrezikun e prekjes nga karcinoma e mushkėrive tek duhanpirėsit, por jo edhe tek jo duhanpirėsit.
Kėto rezultatet janė nxjerrė nga studimet gjatė tė cilave shkencėtarėt kanė krahasuar shprehitė e ushqimit tė 558 personave tė sėmurė me karcinomė tė mushkėrisė dhe 837 persona tė paprekur nga kjo sėmundje. Mendohet se disa substanca tė quajtura fiavonoide, tė cilėt janė me shumicė nė pėrbėrjen pemėve, perimeve dhe ēajit, kanė shfaqur efektin mbrojtės.
avatar
labinoti
Ndihmės

Shteti : Kosova
Postime : 68
Kyējet nė forum : 10887
Regjistruar mė : 27/08/2008

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi