» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

17 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 17 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Eklips total tė premten nė Ballkan

Shko poshtė

Eklips total tė premten nė Ballkan

Mesazh nga Naki prej Mon 16 Mar 2015, 10:20

Tė premten e ardhshme mė 20 mars do tė jetė njė eklips total i Diellit, i cili pritet tė shikohet lehtėsisht edhe nė Shqipėri.
Do tė ketė njė eklips total tė diellit, qė do tė nisė qė nė orėt e para tė mėngjesit.
Nė Tiranė eklipsi pritet tė shihet nė orėn 09:35. Maksimumi i eklipsit do tė arrijė nė 10:42 dhe gjithēka do tė kthehet nė normalitet nė orėn 11:52. Gjithēka do tė zgjasė 2 orė e 17 minuta.
Siē shihet edhe nga harta mė poshtė, Hėna do tė mbulojė plotėsisht diellin nė disa vende tė veriut tė Evropės.eklipsi
Nė Shqipėri, pritet qė tė shikohet mbulimi mbi 90% i Diellit.
Eklipsi i radhės nė tė tilla nivele parashikohet nė vitin 2026 dhe errėsira totale do tė jetė nė Islandė.
Mė 9 Shkurt 1986, botėn e pėrshkoi kometa Halley. Autori i kėtyre radhėve kujton kur nė ato minuta, prag mesdite, nė Shqipėri qielli u errėsua. Kjo vazhdoi pėr tė paktėn 15-20 minuta dhe kurrė mė parė nuk ishte parė.
Kometa Halley pritet tė rishfaqet nė Tokė, nė vitin 2061. - See more at:
/indeksionline/

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19091
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi