» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

8 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 8 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Pytje qe duhet ber vetes gjat nje lidhje!

Shko poshtė

Pytje qe duhet ber vetes gjat nje lidhje!

Mesazh nga Limi Selmani prej Wed 18 Mar 2015, 11:54

Nese je vertet te dashuruar do e kuptoni vete, pasi eshte shume e qarte. Ndersa nese nuk je i bindur e fillon e pyet veten, atehere ka dicka qe nuk shkon. Ky eshte supozimi i shumices se njerzve, por kjo gje eshte me e veshtire se kaq. Jane vertet disa pyetje qe duhen bere ndonjehere, por jo per te vene ne dyshim dicka, thjesht per te konfirmuar:

A te shfaqen flutura ne bark nga emocionet !!???

A te ben te qeshesh gjithmone kur ti je ne veshtiresi te madhe? Te qeshesh ne nje marredhenie shte dicka teper e rendesishme. Te kesh nje partner qe te ben te qeshesh do te thote se mund te te ndihmoje te kalosh periudha shume te veshtira ne jete.

Mund te falesh ose te harrosh gabimet e tij/saj? Mendoni per gabimin me te madh qe ka bere partneri juaj. E keni falur per ate qe ka bere? I jeni kthyer ndonjehere asaj teme, duke i permendur se ju ka lenduar shume? Nese pergjigja e kesaj pyetje eshte po, atehere do te thote qe ju nuk jeni i dashuruar me kete person. Nese eshte dashuri e vertete, ju duhet ta keni kaluar shume shpejt ate faze lendimi dhe keni menduar gjithmone per gjera pozitive.

Mund t’i flasesh partnerit per gjithcka? Aftesia per te komunikuar hapur dhe ndershmerisht ne cift eshte mjaft e rendesishme. Ta duash vertet personin q eke perkrah do te thote qe te flasesh me te per gjera te merzitshme, te gezueshme, interesante, te rendesishme e shume e shume te tjera. Te jeni ne gjendje te ndani gjithcka me njeri-tjeterin do te thote se ju jeni vertet te dashuruar.

Do te ishe i/e afte te genjeje, mashtroje dhe vidhje per te? Do e vije veten ne rrezik per te shpetuar kete person? Ne te vertete, nje person qe ju do sinqerisht nuk do t’ju kerkonte te vinit veten ne te tilla situate. Gjithsesi, sa me larg te shkosh per te bere kete person te qeshe, aq me shume ju jeni i/e dashuruar me te.

Nese besoni se keni gjetur dashurine e vertete, mos e lini te ike. Eshte dicka shume e veshtir per tu gjendur ne ditet e sotme.
avatar
Limi Selmani

Shteti : Kosovė
Postime : 51
Kyējet nė forum : 3762
Regjistruar mė : 18/03/2015
Profesioni : Student

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi