» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

6 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 6 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Ēmendim keni per hatersat?‎(njerzt qe ta dojn te keqen)

Shko poshtė

Ēmendim keni per hatersat?‎(njerzt qe ta dojn te keqen)

Mesazh nga Limi Selmani prej Wed 18 Mar 2015, 22:54

Ēmendim mund t kem ? 
Thjesht te urrejn per shkakun se nuk jane si ne , sepse nuk posedojn ate qe ne e kemi ! Te jemi krenar per at qe kemi , sepse ka shum qe na urrejn dhe na lakmojn!
avatar
Limi Selmani

Shteti : Kosovė
Postime : 51
Kyējet nė forum : 3690
Regjistruar mė : 18/03/2015
Profesioni : Student

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēmendim keni per hatersat?‎(njerzt qe ta dojn te keqen)

Mesazh nga epanjohura prej Wed 18 Mar 2015, 23:37

Urrejtja eshte e lindur dhe e percjelle nga shume epoka dhe eshte prezantuar gjithmone ne kendveshtrimin e nje reagimi te tmerrshem,shkatarrues dhe nje marrje lirie te tjetrit. Megjithate ne civilizimin e sotem,urrejtja konsiderohet pak me negative sesa konsiderohej me pare! Ne fjalorin tone te perditshem....,,te urresh" eshte nje gjendje inati,e justifikuar ose shpjeguar nga nje reaksion te pakontrollueshem ndaj nje situate ose nje personi,i cili ka bere nje ,,gabim te papranueshem",nga ana e atij qe urren!

epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 5735
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēmendim keni per hatersat?‎(njerzt qe ta dojn te keqen)

Mesazh nga Naki prej Thu 19 Mar 2015, 12:04

epanjohura shkruajti:Urrejtja eshte e lindur dhe e percjelle nga shume epoka dhe eshte prezantuar gjithmone ne kendveshtrimin e nje reagimi te tmerrshem,shkatarrues dhe nje marrje lirie te tjetrit. Megjithate ne civilizimin e sotem,urrejtja konsiderohet pak me negative sesa konsiderohej me pare! Ne fjalorin tone te perditshem....,,te urresh" eshte nje gjendje inati,e justifikuar ose shpjeguar nga nje reaksion te pakontrollueshem ndaj nje situate ose nje personi,i cili ka bere nje ,,gabim te papranueshem",nga ana e atij qe urren!

Kjo eshte e vertete mirpo une do te shtoja edhe dicka me shume. Me pare kam fjalen deri ne vitet 2004 te themi kur rrjetet sociale moren hov disa dukuri ndoshta kan qene te mbyllura dhe nuk kan pasur mundesin te shprehen siq behen sot. Urrejtja ka lindur me njeriun dhe kjo nuk do ndryshoj kurr asnjehere derisa te jete qenja e fundit njerzore ne kete toke. Edhe kafshet urrehen eshte normale.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19193
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēmendim keni per hatersat?‎(njerzt qe ta dojn te keqen)

Mesazh nga epanjohura prej Thu 19 Mar 2015, 12:10

Fakt qe sebashku me kohen ndryshojn edhe Urrejtjet,dikur urrejtjet ishin te nje ,,rangu''me te dobet,me kalimin e kohes dhe perparimit te teknologjis kam mendua qe shum gjera do te largohen nga truri yne....Por fatkeqesisht sa me teper qe ,,perparojm'' ne keto koherat ,,moderne''urrejtja vije duke u shtuar....Ndoshta po gaboj... :thinking:

epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 5735
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēmendim keni per hatersat?‎(njerzt qe ta dojn te keqen)

Mesazh nga Naki prej Thu 19 Mar 2015, 12:17

epanjohura shkruajti:Fakt qe sebashku me kohen ndryshojn edhe Urrejtjet,dikur urrejtjet ishin te nje ,,rangu''me te dobet,me kalimin e kohes dhe perparimit te teknologjis kam mendua qe shum gjera do te largohen nga truri yne....Por fatkeqesisht sa me teper qe ,,perparojm'' ne keto koherat ,,moderne''urrejtja vije duke u shtuar....Ndoshta po gaboj... :thinking:

E thashe me lart urrejtja ka lindur bashk me njeriun dhe eshte gjen qe nuk do te ndryshoj. Nese klasifikojme kemi me qindar e mijera tipesh urrejtjesh dhe secila e ka qellimin e saj o pozitiv o negative. Une e mendoj se rrjetet sociale e ne vecanti hovi I madh I top eshte Facebook dhe Twiter qe me vone edhe forumet e ndryshme. ne to shef lloj lloj komentesh e opinionesh e fatkeqsisht disa nuk na pelqejne por keto jane te lindura jo vetem tek ne por anemban botes.
Te logjikojme me mendje te shendosh edhe kafshet kan urrejtje ndaj njera tjetres por dallimi qendron se ato nuk din ti shkruajn ato Very Happy

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19193
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēmendim keni per hatersat?‎(njerzt qe ta dojn te keqen)

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi