» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

5 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 5 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Njė nėnė qė vdiq nga kanceri, e ka lėnė njė mesazh pėr fėmijėt e saj!

Shko poshtė

Njė nėnė qė vdiq nga kanceri, e ka lėnė njė mesazh pėr fėmijėt e saj!

Mesazh nga Naki prej Thu 19 Mar 2015, 15:20

Jeta ėshtė nganjėherė mizore dhe e padrejtė, por disa njerėz nė momentet mė tė vėshtira gjejnė vendosmėrinė pėr tė shprehur emocionet mė fisnike. Njė shembull ėshtė shėnimi i njė nėne qė po vdes.
Ana Marija, nėnė e katėr fėmijėve, nė moshėn 44 vjeēare, ka vdekur nga kanceri, dhe fėmijėve tė saj ua ka lėnė njė porosi, transmeton Telegrafi.
Kur tė lexoni se ēfarė mesazhi ajo u ka lėnė fėmijėve sė saj, si udhėzues nė jetė, ju nuk do tė jeni nė gjendje tė mbani lotėt:
Ēdo gjė qė bėjmė nė jetė, na kthehet.
Ne duhet krijuar fatin tonė dhe jo tė lejojmė tė tjerėt ta diktojnė atė.
Gjithēka ka ndodhur nė tė kaluarėn, nuk ka ndikim tek ne, vetėm nėse ne duam.
Kur njerėzit u shfaqin se ēfarė janė nė tė vėrtetė, besojuni.
Brengat vetėm na shpenzojnė energji, shfrytėzojeni atė energji dhe kanalizojeni nė diēka tė shfrytėzueshme – do tė brengoseni mė pak.
Ajo ēfarė besojmė mė sė shumti, ėshtė ajo qė ne duam. Gjithmonė do ta bėjmė atė qė besojmė.
Jeni falėnderues pėr ato qė keni nė jetė.
Lumturia qė ndiejmė ėshtė proporcionale me dashurinė qė ofrojmė.
Nėse jeni duke pėrjetuar dėshtimin, le tė jetė njė motiv qė tė pėrpiqeni pėrsėri. Provoni njė rrugė tjetėr.
Besoni intuitės tuaj. Intuita rrallė iu mashtron.
Duaje veten dhe mėsoni pėr jetėn. Kėtė dashuri afrojani edhe tė tjerėve.
Ēdo gjė qė ju bėni, le tė jetė rezultat i pasionit.
Dashuria nuk dhemb, ndjenja ėshtė shumė e mirė.
Ēdo ditė e re ėshtė njė shans pėr njė fillim tė ri.
Dyshimi ėshtė njė sinjal pėr “JO”. Nėse dyshoni, jeni tė kujdesshėm dhe mendoni me kujdes.
Dhe momentet e vėshtira janė pjesė e jetės. Mos harroni, ato nuk zgjasin shumė, bėhuni tė durueshėm.
Kur ndiheni ngushtė, mendoni se do tė kalojė. Asgjė e keqe nuk zgjat pėrgjithmonė.
Jeni vetja.
Kur nuk e dini se ēfarė tė bėni, prisni me durim.

Nė jetė, nė disa pyetje nuk ka pėrgjigje. Zgjidhja vjen kur mė sė paku shpresojmė dhe kur mė sė paku e presim.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19262
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi