» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

8 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 8 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Shqiptaret gjithmon te gatshem te luftojn per vendin e tyre.

Shko poshtė

Shqiptaret gjithmon te gatshem te luftojn per vendin e tyre.

Mesazh nga Limi Selmani prej Thu 19 Mar 2015, 20:13

Njė sondazh ka treguar se shqiptarėt janė tė gatshėm qė tė luftojnė, pėr vendin e tyre.WIN/Gallup International ka bėrė stiudimin me 62.394 persona tė anketuar, duke matur pulsin e gatishmėrisė sė qytetarėve tė vendeve tė ndryshme pėr tė luftuar pėr vendin e tyre.
Sondazhi tregon se ka diferenca nė gatishmėrinė e qytetarėve pėr mbrojtjen e vendit nė Ballkan.
Kėshtu, Bullgaria ėshtė nė nivelin mė tė ulėt me 25 pėr qind;
Maqedonia me 38
Serbia me 46;
Greqia me 54 pėr qind;
Bosnja e Hercegovina me 55 pėr qind.
Si mė tė gatshėm pėr mbrojtjen e vendit tė tyre janė shqiptarėt, ata tė Kosovės me 58 pėr qind.Sipas rezultateve nga hulumtimi i bėrė nė terren gjatė muajve shtator-dhjetor tė vitit 2014, nė ēdo vend janė anketuar 1000 burra dhe gra ballė pėr ballė, ėshtė vėrejtur dallimi i dukshėm nė raport me qėndrimet e qytetarėve nė vendet e Evropės Lindore dhe nga Evropa Perėndimore.Dy herė mė shumė tė anketuarit nga Evropa Lindore, respektivisht 54 pėr qind, janė tė gatshėm tė luftojnė pėr vendin e tyre nė krahasim me ata nga Evropa Perėndimore, tė cilėt janė me 25 pėr qind. Megjithatė, mė i theksuar ėshtė dallimi tek vendet e Lindjes sė Mesme dhe Afrika Veriore, tė cilėt nė 83 pėr qind tregojnė gatishmėri pėr luftėn pėr atdheun e tyre.Nė nivel global, 52 pėr qind e grave tė anketuara nė kėtė hulumtim janė tė gatshėm tė kyēen nė mbrojtjen e vendit nė rast lufte, nė krahasim me 67 pėr qind tė burrave.

firma.................................................................................................................................................................................
Fatkeqesite tregojne kush jane shoke te vertete
avatar
Limi Selmani

Shteti : Kosovė
Postime : 51
Kyējet nė forum : 3765
Regjistruar mė : 18/03/2015
Profesioni : Student

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi