» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

2 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 2 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Lepuri, Lakra, Qeni dhe Urithi

Shko poshtė

Lepuri, Lakra, Qeni dhe Urithi

Mesazh nga Naki prej Thu 19 Mar 2015, 23:14

Nė njė kopsht tė shtėpisė, njė bujk kishte mbjellur shumė lakra. Lepuri, qė e kishte pėrcjellur mbjellėn dhe rritėn e lakrave, nuk kishte pasur mundėsi tė hante asnjė lakėr, nga se bujku e ruante vazhdimisht kopshtin e tij. Deri sa bujku i ruante lakrat nga grabitqarėt dhe hajdutėt mbi tonė, urithi kishte bėrė shumė vrima nėpėr kopsht dhe ua kishte dėmtuar rrėnjėt e lakrave, tė cilat kishin filluar tė kalbeshin. Njė ditė, bujku ishte zemruar nė urithin tė cilin e kishte ruajtur nė kopsht. Pasi e kishte pėrcjellur me kujdes lėvizjen e tij nėn dhe, e kishte goditur nė kokė. Nga ajo ditė, bujku ndihej i qetė dhe rojėn e lakrave tė tija e kishte ndėrprerė. Mungesėn e bujkut, e kishte hetuar lepuri, i cili e kishte vėzhguar vazhdimisht. Kėtė mungesė tė rojės sė kopshtit, e shfrytėzoi lepuri i cili e vodhi lakrėn mė tė madhe qė gjendej aty. Lakra ishte e madhe dhe kjo i kishte sjellur vėshtėrsi lepurushit pėr ta bartur deri nė strofullėn e vetė. Ai e tėrhoqi deri nė skajin e arės, duke e rrotulluar lakrėn herė andej e herė kėndej. Dikur, ishte lodhur dhe lakra i kishte shpėtuar nga kėmbėt e tija. Aj ishte rrotulluar teposhtė kopshtit dhe e kishte goditur nė kokė qenin i cili po flinte nė skaj tė kopshtit. Qeni ishte zgjuar trembėshėm dhe po sa e kishte ngritur kokėn, nė skajin e kopshtit e kishte parė lepurin i cili ia kishte marrė ikės. Qeni i zemruar, ishte vėnė nė vrap prapa lepurit tė lodhur, tė cilin pas njė vrapi tė gjatė e kishte nxėnė dhe e kishte shqyer me dhėmbėt e tij tė mprehtė. Kėshtu, nga ajo ditė, mė askush nuk ia kishte vjedhur lakrat e bujkut nė arė.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19259
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi