» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

15 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 15 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Ja sa pare u kthehen nėse ruani kuponėt fiskal

Shko poshtė

Ja sa pare u kthehen nėse ruani kuponėt fiskal

Mesazh nga Naki prej Wed 25 Mar 2015, 20:08

Ministri i Financave Avdullah Hoti nė njė konferencė pėr media ka publikuar planin qė do t’iu kthehen paret qytetarėve qė blejnė dhe ruajnė kuponėt fiskal.
Ai ka treguar saktėsisht se sa para do t’iu kthehen qytetarėve nga ky vendim.
Kėshtu ēdo 3 muaj qytetarėt do tė mund tė dorėzojnė kuponė fiskal pėr blerjet qė kanė bėrė pėr tė marrė prapa njė pjesė tė TVSH-sė qė kanė paguar me rastin e blerjes.
“Pėr blerjet prej 250 deri nė 500 euro tė kthehen nga 10 euro prej TVSH-sė qė kanė paguar. Pėr blerjet prej 501 deri nė 800 euro tė kthehen nga 15 euro, dhe pėr blerjet mbi 800 euro tė kthehen nga 20 euro”.
Sipas ministrit Hoti “Administrata Tatimore e Kosovės do tė formojė njė Njėsi dhe nė baza 3 mujore pas pėrfundimit tė ēdo tremujori do tė pranojnė pliko tė mbyllura me kuponė fiskal nga blerjet qė kanė bėrė qytetarėt sė bashku me tė dhėnat personale dhe xhirollogarinė ku do tė paguhet kjo shumė pėr kėta kuponė fiskal”, ka thėnė ministri Hoti./Indeksonline/

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19091
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi