» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

10 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 10 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Qeni i plakur

Shko poshtė

Qeni i plakur

Mesazh nga Naki prej Wed 25 Mar 2015, 23:19

Njė njeri kishte njė qen. Qeni ishte plakur dhe ligur shumė. Nuk mundej mė tė ruanteas shtėpinė e tė zotit tė tij. I zoti pushoi sė ushqyeri dhe e dėboi nga shtėpia. Qeniu end gjatė pėr tė kėrkuar ushqim. Pastaj u takua me maēokun.
-Pse je kaq i pikėlluar? - pyeti maēoku,
-Nuk mė japin mė pėr tė ngrėnė, se u plaka. Tani endem pa punė. U mėrzita shumė, qė pronari miku im mė i mirė, nuk mė do mė.
-Mė vjen keq pėr ty, -i foli maēoku, -unė do tė tė ndihmoj. Sonte natėn vi t’i vjedh zotnisė tėnd gjelin e detit, kurse ti hidhu pas meje dhe ma rrėmbė. Mos u shqetėso,do tė ta jap pa lufė. Tė shohim e do tė tė lėrė zotnia yt tė uritur pas kėsaj,
Sapo ra nata, maēoku rrėmbeu nė kotec gjelin e detit . Qeni i moēėmu hodh pėr ta kapur me tė lehura tė forta: “Ham! Ham! Ham””

I zoti i shtėpisė ia bėhu nė kohėn e duhur, kur qeni ia kishte “shqitur” nga dhėmbėt gjelin e detit maēokut, i cili u fsheh larg.

-Qeni im i plakur, i mirė! – i thirri i zoti. –Ia hoqi gjelin maēokut. Shikoni ēfarė qeni! Ky ėshtė qen flori! Unė tani do t’i jap atij pite tė shijshme! Ah ēfarė qeni.

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19088
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi