» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

12 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 12 vizitorė

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Na ishte seē na ishte...

Shko poshtė

Na ishte seē na ishte...

Mesazh nga Naki prej Wed 25 Mar 2015, 23:21

Njė ditė njė dhelpėr ra nė pus. U mundua sa u mundua por nuk doli dot. Pastaj vendosi tė presė, sepse nuk dinte si tė dalte. Njė cjap e kishte marrė etja, dhe erdhi tek pusi pėr tė pirė ujė. Aty pa dhelprėn brenda, dhe e pyeti: 
- O dhelpėr, a ėshtė uji i mirė?
Dhelpra filloi ta lavdojė e ta mburrė qartėsinė dhe kthjelltėsinė e ujit sa s'ka mė. Pastaj i tha, 
- Hajde mė mirė kėtu poshtė, se kėtu e shijon mė mirė. 
Cjapi zbriti poshtė, pasi e kishte marrė etja pa se nuk dilte dot nga pusi. 
- Si t'ja bėjmė tani? - tha cjapi. Si do tė dalim prej pusit? 
Dhelpra i tha:
- Mos u bėj merak. Kam menduar unė pėr tė dy. Shiko si do tė dalim...
Ēoji kėmbėt e para nė murin e pusit dhe afroji brirėt. Kur tė ngjitem unė lart mbi kurrizin tėnd, do tė tė tėrheq dhe do tė tė ndihmoj edhe ty. 
Cjapi pranoi. Dhelpra kėceu nė shpatullat e tij, qėndroi nė brirė, doli prej pusit dhe filloi tė largohet.
Cjapi i thirri: - O dhelpėr, po mua mė harrove? 
Cjapi e qortoi qė nuk e mbajti fjalėn e dhėnė. Dhelpra u kthye e i tha:
- I dashuri cjap, sikur tė kishe aq mend sa ke qime nė mjekėr, ti as qė do tė zbritje nė pus para se tė mendoje se s'do kishe pėr tė dalė.
Morali: Njerzit e menēur sė pari duhet ta mendojnė mbarimin e punėve, e mandej tė fillojnė e ti kryejnė ato.
Ezopi

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19109
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi