» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

2 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 2 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Gjuha

Shko poshtė

Gjuha

Mesazh nga Naki prej Thu 26 Mar 2015, 20:27

Njė herė e njė kohė rronte njė njeri shumė i zgjuar, por shumė i varfer. Pėr tė fituar buken e gojes ky njeri punonte si gjellėbėrės tek njė i pasur. I zoti mburrej pėr pasuritė qė kishte por ishte torrollak.
Njė ditė pasaniku ftoi disa miq pėr drekė. Thirri gjellėbėrėsin dhe e urdhėroi tė gatuante vetėm dy gjellė: gjellėn mė tė mirė dhe gjellėn mė tė keqe.
Gjellėbėrėsi i hyri punės dhe gatoi gjellėn mė tė mirė dhe atė mė tė keqe.
Kur u shtrua sofra, gjellėbėrėsi pruri gjellėn e parė, gjuhė...
- Kjo ėshtė gjella me e mirė? - e pyeti i zoti.
- Kjo - iu pėrgjigj.
- Po pse ėshtė gjella mė e mirė?
- Ai qė ka gjuhe, - tha gjellėbėrėsi,- mund tė flasė e mund tė tregojė ē“mendon e ē“ndien... Prandaj gjuha ėshtė gjėja me e mirė nė botė.
- Tė lumtė, kėshtu ėshtė - thanė miqtė qė ishin ulur nė tryezė.
Pasi pėrfunduan gjellėn e parė, gjellėbėrėsi pruri gjellėn e dytė, gjuhė...
Pasaniku u zemėrua keq dhe bėrtiti.
-Ēfarė bėn kėshtu o i marrė. Mė parė the se ishte gjėja me e mirė, ndėrsa tani na doli me e keqja!!!
Gjellėbėrėsi vuri buzėn nė gaz dhe tha:
- Po, ashtu ėshtė. Gjuha ėshtė gjeja mė e keqe nė botė. Me ndihmėn e saj, shumė njerėz gjithė kohėn flasin veē marrėzira. Kėta njerėz tė bardhėn e bėjnė tė zezė, tė drejtėn e bėjnė tė shtrembėr, tė mirėn e bėjnė tė keqe...
Tė ftuarit prapė e vlerėsuan. Gjellėbėrėsi ishte vėrtetė njeri i menēur...

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19259
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi