» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

3 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 3 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Shqipėri - Armeni ?

Shko poshtė

Shqipėri - Armeni ?

Mesazh nga Naki prej Thu 26 Mar 2015, 20:33


Mendimi juaj rezultati ?
Une them 2:0 per kuq e zinjėt
Ju ?

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19187
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shqipėri - Armeni ?

Mesazh nga Ylli-1 prej Fri 27 Mar 2015, 08:59

Duke shikur ndeshjet e meheresheme ne grup ku Armenia ka fituar vetem nje pike ne ndeshjen me serbine ne Armeni dhe dy humbje me nje gole diference me ekipet favorite ne grup, mendoj se duhet te jemi shume te kujdesshem, sepse ne Danimark ka shenuar gol, kurse ne Portugali ka pranuar vetem nje gol. Ne jemi ne forme te mire, dhe uroj te bejme loje te mire sikur me Portugaline dhe Danimarken...me kujdes te shtuar ne mbrotje.

Sido qe te jene analizat une mendoj se do te dalim fitues me se paku nje gole diference:

7-Sep-14Denmark2 - 1Armenia
Portugal0 - 1Albania
11-Oct-14Armenia1 - 1Serbia
Albania1 - 1Denmark
14-Oct-14Denmark0 - 1Portugal
SerbiaAWW(3 - 0)Albania
14-Nov-14Portugal1 - 0Armenia
Serbia1 - 3Denmark
avatar
Ylli-1

Shteti : Kosove - Ferizaj
Postime : 156
Kyējet nė forum : 10943
Regjistruar mė : 26/08/2008
Profesioni : Inxhiner i Ekonomizuar

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shqipėri - Armeni ?

Mesazh nga Naki prej Fri 27 Mar 2015, 11:40

Jam shume i sigurt se Shqiperia kesaj radhe nuk do te deshtoj se nese ketu e humb vetem nje pike atehere le ti thote lamtumire kualifikimit

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19187
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shqipėri - Armeni ?

Mesazh nga Ylli-1 prej Fri 27 Mar 2015, 16:13

Pajtohem me ty Naki, edhe une desheroj shume qe te festojme nje fitore te madhe ne menyre qe te ua fusim ethet ne bark shkijeve qe i presim me 8 Tetor
avatar
Ylli-1

Shteti : Kosove - Ferizaj
Postime : 156
Kyējet nė forum : 10943
Regjistruar mė : 26/08/2008
Profesioni : Inxhiner i Ekonomizuar

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shqipėri - Armeni ?

Mesazh nga Naki prej Sun 29 Mar 2015, 14:20

Sonte e gjithė vėmendja e shqiptarėve ėshtė e fokusuar nė “Elbasan Arena”, ku Kombėtarja shqiptare luan pėrballjen me Armeninė.
Shqipėria dhe Armenia do tė ndeshen nė kuadėr tė eliminatorėve pėr Evropianin 2016.
Kjo sfidė pėr kuqezinjtė ėshtė tejet e rėndėsishme nė garėn pėr tė siguruar njė vend qė ēon nė EURO 2016.
Ekipi shqiptar ka disa ditė qė ėshtė grumbulluar pėr kėtė sfidė jashtėzakonisht e rėndėsishme.
“Elbasan Arena” pritet tė jetė e stėrmbushur nė pėrkrahje tė djemve tė kombėtares sonė. Pėrzgjedhėsi i Shqipėrisė, Gianni De Biasi, ka deklaruar se skuadra e tij nė kėtė ndeshje hynė pėr fitore, e jo pėr barazim.
Tekniku italian, i cili dje u pajis me pasaportėn shqiptare, mendon se ekipi i tij duhet tė luajė njė ndeshje faktikisht perfekte pėr ta fituar sfidėn me Armeninė.
“Duhet tė bėjmė njė ndeshje taktikisht perfekte pa lejuar hapėsira pėr kundėrshtarin sepse kanė kualitete nė kundėrsulm. Ne nuk luajmė pėr barazim por pėr fitore. Pėr tė fituar duhet studiuar loja e kundėrshtarit, tė pėrgatitemi psikologjikisht dhe tė bėjmė detyrat qė kemi kryer nė stėrvitje. Duhet tė ruajmė qetėsinė dhe tė mos na pushtojė entuziazmi. Kundėrshtari ynė ėshtė i rrezikshėm dhe duhet marrė nė konsideratė ndėrsa ne duhet tė shfrytėzojmė kualitetet tona”, ka thėnė De Biasi.
Ndėrkohė, edhe kapiteni i Kombėtares sonė, Lorik Cana, ka thėnė se kuqezinjtė nė duel me armenėt do tė kėrkojnė fitore.
“Skuadra ka mė shumė pėrvojė dhe di tė pėrshtatet me ēdo lloj situate gjatė ndeshjes, di tė reagojė dhe kjo ėshtė pozitive. Do tė luajmė pėr fitore por nė fund do tė flasė fusha”, ka theksuar Cana.
Ndeshja mes Shqipėrisė dhe Armenisė nis nė orėn 18:00. 

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19187
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shqipėri - Armeni ?

Mesazh nga epanjohura prej Sun 29 Mar 2015, 19:53

2-1 Fituam
Urime per Shqipėtarėt....

epanjohura

Shteti : Kosove
Postime : 753
Kyējet nė forum : 5729
Regjistruar mė : 30/01/2014

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shqipėri - Armeni ?

Mesazh nga Naki prej Sun 29 Mar 2015, 21:54

Mos te ishte GASHI kush e di cka do behej  Very Happy

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19187
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shqipėri - Armeni ?

Mesazh nga albi prej Mon 30 Mar 2015, 00:26

Fitore e madhe urime shiptari
avatar
albi
Moderator

Shteti : mitrovice
Postime : 3377
Kyējet nė forum : 12204
Regjistruar mė : 09/07/2010

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shqipėri - Armeni ?

Mesazh nga Ylli-1 prej Mon 30 Mar 2015, 08:53

E kisha thene edhe me lart, ndeshje e veshtire, por jo shkaku i lojes se forte te Armeneve, por shkaku i taktikes se gabuar dhe lojes inerte dhe pa koncept(sidomos ne pjesen e pare). Zevendesimet ne pjesen e dyte sollen loje dinamike dhe gjalleri ne fazen e sulmit me konkretizim te rasteve.

Gjithesesi URIME KOMBETARES SONE!
avatar
Ylli-1

Shteti : Kosove - Ferizaj
Postime : 156
Kyējet nė forum : 10943
Regjistruar mė : 26/08/2008
Profesioni : Inxhiner i Ekonomizuar

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shqipėri - Armeni ?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi