» Cila ėshtė miqėsia sot?
Mė 1908, shqiptarėt ishin shumicė nė Shkup, nė Prizren nuk kishte asnjė turk Icon_minitime1Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Mė 1908, shqiptarėt ishin shumicė nė Shkup, nė Prizren nuk kishte asnjė turk Icon_minitime1Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Mė 1908, shqiptarėt ishin shumicė nė Shkup, nė Prizren nuk kishte asnjė turk Icon_minitime1Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Mė 1908, shqiptarėt ishin shumicė nė Shkup, nė Prizren nuk kishte asnjė turk Icon_minitime1Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Mė 1908, shqiptarėt ishin shumicė nė Shkup, nė Prizren nuk kishte asnjė turk Icon_minitime1Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Mė 1908, shqiptarėt ishin shumicė nė Shkup, nė Prizren nuk kishte asnjė turk Icon_minitime1Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

9 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 9 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat
Mė 1908, shqiptarėt ishin shumicė nė Shkup, nė Prizren nuk kishte asnjė turk 1121118304631035.2138.80686866

Naki (9126)
Mė 1908, shqiptarėt ishin shumicė nė Shkup, nė Prizren nuk kishte asnjė turk Vote_lcapMė 1908, shqiptarėt ishin shumicė nė Shkup, nė Prizren nuk kishte asnjė turk Voting_barMė 1908, shqiptarėt ishin shumicė nė Shkup, nė Prizren nuk kishte asnjė turk Vote_rcap 
Geri (7161)
Mė 1908, shqiptarėt ishin shumicė nė Shkup, nė Prizren nuk kishte asnjė turk Vote_lcapMė 1908, shqiptarėt ishin shumicė nė Shkup, nė Prizren nuk kishte asnjė turk Voting_barMė 1908, shqiptarėt ishin shumicė nė Shkup, nė Prizren nuk kishte asnjė turk Vote_rcap 
lolita (6766)
Mė 1908, shqiptarėt ishin shumicė nė Shkup, nė Prizren nuk kishte asnjė turk Vote_lcapMė 1908, shqiptarėt ishin shumicė nė Shkup, nė Prizren nuk kishte asnjė turk Voting_barMė 1908, shqiptarėt ishin shumicė nė Shkup, nė Prizren nuk kishte asnjė turk Vote_rcap 
Annika (6751)
Mė 1908, shqiptarėt ishin shumicė nė Shkup, nė Prizren nuk kishte asnjė turk Vote_lcapMė 1908, shqiptarėt ishin shumicė nė Shkup, nė Prizren nuk kishte asnjė turk Voting_barMė 1908, shqiptarėt ishin shumicė nė Shkup, nė Prizren nuk kishte asnjė turk Vote_rcap 
Kle@Love (6659)
Mė 1908, shqiptarėt ishin shumicė nė Shkup, nė Prizren nuk kishte asnjė turk Vote_lcapMė 1908, shqiptarėt ishin shumicė nė Shkup, nė Prizren nuk kishte asnjė turk Voting_barMė 1908, shqiptarėt ishin shumicė nė Shkup, nė Prizren nuk kishte asnjė turk Vote_rcap 
Voglushja (4385)
Mė 1908, shqiptarėt ishin shumicė nė Shkup, nė Prizren nuk kishte asnjė turk Vote_lcapMė 1908, shqiptarėt ishin shumicė nė Shkup, nė Prizren nuk kishte asnjė turk Voting_barMė 1908, shqiptarėt ishin shumicė nė Shkup, nė Prizren nuk kishte asnjė turk Vote_rcap 
Interesant (4173)
Mė 1908, shqiptarėt ishin shumicė nė Shkup, nė Prizren nuk kishte asnjė turk Vote_lcapMė 1908, shqiptarėt ishin shumicė nė Shkup, nė Prizren nuk kishte asnjė turk Voting_barMė 1908, shqiptarėt ishin shumicė nė Shkup, nė Prizren nuk kishte asnjė turk Vote_rcap 
Arjana (3724)
Mė 1908, shqiptarėt ishin shumicė nė Shkup, nė Prizren nuk kishte asnjė turk Vote_lcapMė 1908, shqiptarėt ishin shumicė nė Shkup, nė Prizren nuk kishte asnjė turk Voting_barMė 1908, shqiptarėt ishin shumicė nė Shkup, nė Prizren nuk kishte asnjė turk Vote_rcap 
albi (3377)
Mė 1908, shqiptarėt ishin shumicė nė Shkup, nė Prizren nuk kishte asnjė turk Vote_lcapMė 1908, shqiptarėt ishin shumicė nė Shkup, nė Prizren nuk kishte asnjė turk Voting_barMė 1908, shqiptarėt ishin shumicė nė Shkup, nė Prizren nuk kishte asnjė turk Vote_rcap 
Adisa (3282)
Mė 1908, shqiptarėt ishin shumicė nė Shkup, nė Prizren nuk kishte asnjė turk Vote_lcapMė 1908, shqiptarėt ishin shumicė nė Shkup, nė Prizren nuk kishte asnjė turk Voting_barMė 1908, shqiptarėt ishin shumicė nė Shkup, nė Prizren nuk kishte asnjė turk Vote_rcap 


Mė 1908, shqiptarėt ishin shumicė nė Shkup, nė Prizren nuk kishte asnjė turk

Shko poshtė

Mė 1908, shqiptarėt ishin shumicė nė Shkup, nė Prizren nuk kishte asnjė turk Empty Mė 1908, shqiptarėt ishin shumicė nė Shkup, nė Prizren nuk kishte asnjė turk

Mesazh nga Naki prej Thu 09 Apr 2015, 15:01

Mė 1908, shqiptarėt ishin shumicė nė Shkup, nė Prizren nuk kishte asnjė turk Bi1ac9
Prishtinė, 8 prill 2015 – Nė Shkup, sipas statistikave tė vitit 1908-1909, shumica e popullatės ka qenė shqiptare. Kjo statistikė qė shihni nė dokumentin mė poshtė, mendohet se ėshtė e realizuar nga pushteti i kohės, pra nga Perandoria Osmane.
Sipas saj, nė Shkup, para njė shekulli, kanė jetuar 50.258 shqiptarė, 9264 serbė dhe 29.080 bullgarė (asnjė maqedonas, siē quhen sot), transmeton Telegrafi.
Tetova ka pasur 52.076 banorė shqiptarė, ndėrsa Gostivari 23.197 shqiptarė. Po ashtu, edhe nė kėto tė dhėna pėrdoret termi bullgarė pėr banorėt sllavė.
Tuzi ka qenė qytet I banuar 100 pėr qind me shqiptarė. Po kėshtu edhe Kaēaniku. Prishtina kishte 60.968 shqiptarė e 11.093 serbė. Peja kishte 50.440 shqiptarė dhe 13.303 serbė.
Prizreni kishte 64.569 shqiptarė, 17.219 serbė e asnjė turk. Ndėrsa, Gjakova kishte 70.963 shqiptarė dhe 687 serbė.
Nė tabelė mund ka edhe tė dhėna pėr qytetet tjera tė Vilajetit tė Kosovės, pėrfshirė numrin e banorėve sipas kombėsisė dhe pėrqindjen. Nė tė gjitha qytetet, shqiptarėt pėrbėnin shumicėn.
B.S.
Mė 1908, shqiptarėt ishin shumicė nė Shkup, nė Prizren nuk kishte asnjė turk 1zccmfl
Burimi i shkrimit/illyriapress/

firma.................................................................................................................................................................................
Mė 1908, shqiptarėt ishin shumicė nė Shkup, nė Prizren nuk kishte asnjė turk Image110Mė 1908, shqiptarėt ishin shumicė nė Shkup, nė Prizren nuk kishte asnjė turk Bb_net10Mė 1908, shqiptarėt ishin shumicė nė Shkup, nė Prizren nuk kishte asnjė turk Image210
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
Naki
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 20195
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi