» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

6 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 6 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Sekreti i Konsumimit tė Farave tė Rrushit...

Shko poshtė

Sekreti i Konsumimit tė Farave tė Rrushit...

Mesazh nga Naki prej Thu 09 Apr 2015, 16:03

Farat e rrushit nė pėrbėrje tė tyre pėrmbajnė shumė ekstrakte, tė cilat sipas shumė studimeve rezultojnė se janė shumė tė shėndetshme pėr organizmin.
Studimet tregojnė se kėto ekstrakte mund tė pėrmbajnė substanca qė pėrfshihen nė rreth 20 funksione fiziologjike dhe mund tė veprojnė kundėr 50 sėmundjeve.
Disa nga vetitė mbrojtėse tė farave tė rrushit janė;
Mbron kundėr plakjes, ul rritjen e disa lloje tumoresh, forcon venat duke pėrbėrė njė trajtim tė mirė pėr varicet dhe hemorroidet, ndihmon trajtimin e diabetit dhe zvogėlon ėnjtjen.
Pėrmbajtja e tyre duket se i bėn kėto fara qė tė kenė njė veti shumė tė mirė kuruese. Pėr tė dhėnė njė efekt tė shėndetshėm ėshtė e rekomandueshme qė tė konsumohet rreth 100-300 miligram nė ditė. 

firma.................................................................................................................................................................................
Ju lutem rrespektoni rregulloren. » kliko kėtu «:
Rrespektoni rregulloren * Rrespektoni stafin * Rrespektoni anėtarėt tjerė * Shiqoni temat para se tė hapni njė tė re, mos hapni tema tė dyfishta * Pėrmbaju temave * JO Politikė nė kėtė forum * Mos ofendoni anėtarėt dhe stafin * Adminet dhe Moderatorėt duhet rrespektuar dhe vendimet e tyre janė tė prera* Antarėt e Stafit kanė tė drejtėn tė fshijnė, redaktojnė, lėvizin ose mbyllin tema tė caktuara (pa paralajmėrim) qė shkelin rregullat e forumit. Duhet ta keni parasysh se ėshtė e pamundur qė tė vėrehen dhe tė modifikohen tė gjitha mesazhet.
avatar
Naki
Webmaster

Shteti : Republika e Kosovės
Postime : 9126
Kyējet nė forum : 19265
Regjistruar mė : 29/05/2007

http://www.nasergashi.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi