» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

3 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 3 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Pirja e Duhanit Pas Zgjimit rrit Rrezikun e Kancerit

Shko poshtė

Pirja e Duhanit Pas Zgjimit rrit Rrezikun e Kancerit

Mesazh nga Dardania prej Sun 12 Apr 2015, 01:13

 
Duhanpirėsit tė cilėt janė tė prirur pėr tė pirė duhan menjėherė pasi zgjohen mund tė pėrballen me njė rrezik mė tė madh tė zhvillimit tė kancerit nė mushkėri, kokė dhe qafė se sa duhanpirėsit e tjerė. 

Joshua Muscat, njė nga hulumtuesit, tha se ai dhe kolegėt e tij kishin zbuluar se pirja e duhanit herėt nė mėngjes rrit rrezikun e kancerit. 

"Kėta duhanpirės kanė nivele tė larta tė nikotinės dhe toksina tė tjera tė duhanit nė trupin e tyre, dhe ata mund tė jenė mė tė varur nga duhanpirėsit e tjerė tė cilėt pėrmbahen nga pirja e duhanit pėr gjysmė ore ose mė shumė" tha Muscat.

firma.................................................................................................................................................................................
Kjo ėshtė Jeta....Nuk Rritesh pa u Lėnduar....Nuk Mėson pa u Rrėzuar....Nuk Arrin Suksese pa Dėshtuar....
avatar
Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2133
Kyējet nė forum : 11331
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi