» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Simptomat e Infarkteve

Shko poshtė

Simptomat e Infarkteve

Mesazh nga Dardania prej Wed 15 Apr 2015, 17:20

Bllokim, shtrėngim ose dhimbje nė kraharor pėr mė shumė se dy minuta (dhimbja nuk ėshtė e thėnė tė jetė pikėrisht nėn gjoksin e majtė. Dhimbja mund tė shfaqet gradualisht duke u rritur nga masa nė masė.

Nė fillim ajo shfaqet nė formėn e njė ndjesie tė ēuditshme e shoqėruar me shume dhimbje, por me shume si shtrėngim, si ngėrē nė kraharor. Ndėrkohė qė shenja tė tjera dalluese janė dhimbjet e forta tė kokės, marrje mendsh, rėnie tė fikėti, djersė, provokime tė vjellash ose mungesė mbushjeje me frymė. Ndėrkohė qė dhimbjet. Probleme me krahėt dhe nofullat, tė cilat lėvizin me vėshtirėsi, edhe pse mund tė shfaqet gradualisht me kalimin e kohės.

infrakti i miokardit shkaktohet nga mbyllja e artriteve te zemrės. Nėse pjesa e vdekur nuk ėshtė shume e gjere dhe i sėmuri merr mjekimin e duhur atėherė zemra fillon te rimarre veten.

firma.................................................................................................................................................................................
Kjo ėshtė Jeta....Nuk Rritesh pa u Lėnduar....Nuk Mėson pa u Rrėzuar....Nuk Arrin Suksese pa Dėshtuar....
avatar
Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2133
Kyējet nė forum : 11490
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi