» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

10 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 10 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Poezi nga Deshmorja Jehona Raka

Shko poshtė

Poezi nga Deshmorja Jehona Raka

Mesazh nga Dardania prej Thu 16 Apr 2015, 14:17


09/08 06:52PM
TRIUMFI

Kosovė, atdheu im,
Herėt m`i ke lidhur kėmbėt e duart me zingjir,
Armiku mė vrau malltretoi e burgosi
Por zemrės sime vetėm forcė i shtoi.

Isha fėmijė nė ēerdhe
Na e helmuan femijėrinė
Isha nėnėn qė kėrkon tė birin
Motra qė pret tė vėllain
Isha dashnore pranvere, por ata tė qet s`mė lanė.
Ėndėrroja pėr rini, jetė dhe dashuri,
Po rata mė bėnė, kėto dėshira t`i mbyll nė dry,
I mbolla nė zemėr, i lash tė pushojnė
Deri sat tė vijė edhe dita jonė.

Me vite tė tėra n`Kosovė ra errėsira
Me plumba nė gjoks varrosėm shumė trima
Nje luftė e pamposhtur po bėhet n`Kosovė
Padyshim armiku po ushtron terror
Po ushtron terror mbi popullin shqiptar,
Mundet ta mundė me gjak e llahtar,
S`trembet dot shqiptari nga gjaku e plumbi,
S`lejon qė Kosovėn ta kaplojė turpi,
Turpi e frika le tė mbetet tek ju
e Kosova trime sot ka triumfuar.

Ngritu nėnė Kosovė, ngritu dhe vallzo
Lotėt nė sy s`dua t`i shoh,
Sot me 7 shtator tė njeh e mbarė bota
E gėzofsh Republikėn tė uron nėnlokja.

Dielli i lirisė sot zemrėn ma e ngroh,
Shpirti i Kosovės lot gėzimi sot ka
E unė deshirat qe i mbylla me dry
I hapa sot tė gėzojmė liri.

Jehona Raka Kl.III.3

e Marrur nga Libri "Dėshmorėt e 9 prillit nė Rakoc dhe lagje tė Re" nga autori Musli Vėrbani

firma.................................................................................................................................................................................
Kjo ėshtė Jeta....Nuk Rritesh pa u Lėnduar....Nuk Mėson pa u Rrėzuar....Nuk Arrin Suksese pa Dėshtuar....
avatar
Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2133
Kyējet nė forum : 11310
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi