» Cila ėshtė miqėsia sot?
E Vėrteta.... Icon_minitime1Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
E Vėrteta.... Icon_minitime1Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
E Vėrteta.... Icon_minitime1Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
E Vėrteta.... Icon_minitime1Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
E Vėrteta.... Icon_minitime1Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
E Vėrteta.... Icon_minitime1Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

8 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 8 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat
E Vėrteta.... 1121118304631035.2138.80686866

Naki (9126)
E Vėrteta.... Vote_lcapE Vėrteta.... Voting_barE Vėrteta.... Vote_rcap 
Geri (7161)
E Vėrteta.... Vote_lcapE Vėrteta.... Voting_barE Vėrteta.... Vote_rcap 
lolita (6766)
E Vėrteta.... Vote_lcapE Vėrteta.... Voting_barE Vėrteta.... Vote_rcap 
Annika (6751)
E Vėrteta.... Vote_lcapE Vėrteta.... Voting_barE Vėrteta.... Vote_rcap 
Kle@Love (6659)
E Vėrteta.... Vote_lcapE Vėrteta.... Voting_barE Vėrteta.... Vote_rcap 
Voglushja (4385)
E Vėrteta.... Vote_lcapE Vėrteta.... Voting_barE Vėrteta.... Vote_rcap 
Interesant (4173)
E Vėrteta.... Vote_lcapE Vėrteta.... Voting_barE Vėrteta.... Vote_rcap 
Arjana (3724)
E Vėrteta.... Vote_lcapE Vėrteta.... Voting_barE Vėrteta.... Vote_rcap 
albi (3377)
E Vėrteta.... Vote_lcapE Vėrteta.... Voting_barE Vėrteta.... Vote_rcap 
Adisa (3282)
E Vėrteta.... Vote_lcapE Vėrteta.... Voting_barE Vėrteta.... Vote_rcap 


E Vėrteta....

Shko poshtė

E Vėrteta.... Empty E Vėrteta....

Mesazh nga Dardania prej Fri 17 Apr 2015, 21:10

E vėrteta pėrkufizohet pėrgjithsisht si pėrputhja e ēėshtjeve me faktet dhe realitetin. E vėrteta ėshtė njė besim i njeriut, qė bazohet mbi faktet empirike (e vėrejtura), fetare ose shkencore.

Ndėrsa feja beson tė njohė dhe shprehė tė vėrtetėn, filozofia shtron pyetjen nėse kjo ėshtė e mundėshme. Filozofia kėrkon tė vėrtetėn, metafizika merret me natyrėn e sė vėrtetės, arsyeja merret me mbrojtjen e saj, ndėrsa epistimologjia merret me njohjen e sė vėrtetės.

Ka shumė pohime tė ndryshme rreth ēėshtjes se ēfarė pėrbėn tė vėrtetėn, si pėrkufizohet dhe njihet ajo, ēfarė roli luan dituria e fituar dhe e zbuluar, dhe nėse e vėrteta ėshtė e kushtėzuar, pėrkatėse, qėllimore, apo tėrėsore.

Ana e kundėrt e sė vėrtetės ėshtė gėnjeshtra apo e rrema , e cila pėrcaktohet si thėnia me qėllim e tė pavėrtetės.

firma.................................................................................................................................................................................
Kjo ėshtė Jeta....Nuk Rritesh pa u Lėnduar....Nuk Mėson pa u Rrėzuar....Nuk Arrin Suksese pa Dėshtuar....
E Vėrteta.... C47de410
Dardania
Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2133
Kyējet nė forum : 12417
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi