» Cila ėshtė miqėsia sot?
Ndershmėria Icon_minitime1Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Ndershmėria Icon_minitime1Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Ndershmėria Icon_minitime1Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Ndershmėria Icon_minitime1Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Ndershmėria Icon_minitime1Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Ndershmėria Icon_minitime1Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

11 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 11 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat
Ndershmėria 1121118304631035.2138.80686866

Naki (9126)
Ndershmėria Vote_lcapNdershmėria Voting_barNdershmėria Vote_rcap 
Geri (7161)
Ndershmėria Vote_lcapNdershmėria Voting_barNdershmėria Vote_rcap 
lolita (6766)
Ndershmėria Vote_lcapNdershmėria Voting_barNdershmėria Vote_rcap 
Annika (6751)
Ndershmėria Vote_lcapNdershmėria Voting_barNdershmėria Vote_rcap 
Kle@Love (6659)
Ndershmėria Vote_lcapNdershmėria Voting_barNdershmėria Vote_rcap 
Voglushja (4385)
Ndershmėria Vote_lcapNdershmėria Voting_barNdershmėria Vote_rcap 
Interesant (4173)
Ndershmėria Vote_lcapNdershmėria Voting_barNdershmėria Vote_rcap 
Arjana (3724)
Ndershmėria Vote_lcapNdershmėria Voting_barNdershmėria Vote_rcap 
albi (3377)
Ndershmėria Vote_lcapNdershmėria Voting_barNdershmėria Vote_rcap 
Adisa (3282)
Ndershmėria Vote_lcapNdershmėria Voting_barNdershmėria Vote_rcap 


Ndershmėria

Shko poshtė

Ndershmėria Empty Ndershmėria

Mesazh nga Dardania prej Fri 17 Apr 2015, 21:16

Ndershmėria ėshtė cilėsia njerėzore e marrėdhėnies dhe veprimit me ēiltėrsi, vėrtetėsi dhe drejtėsi nė tė gjitha pikėpamjet e jetės. Ndershmėria mund tė pėrshkruhet edhe si shmangia e gėnjeshtrės, trillimit dhe mashtrimit. Nė krahasim me vėrtėtėsinė, emėrtimi ndershmėri nėnvizon mungesėn e shtysave pėrfituese tė gėnjeshtrės dhe njėkohesisht lejueshmėrinė e paparamenduar tė ēuarjes nė gabim, kjo do tė thotė njeriu mund tė mbesė i ndershėm, edhe nėse ai i tregon tjetrit tė pavėrtetėn, tė cilėn ai e beson si tė vėrtetė.

Nė pikėpamjen e etikės, ndershmėria zakonisht mendohet cilėsi pozitive. Megjithese nė jetėn e pėrditshme shumica e njerezve i lejon vetvetes gėnjeshtra tė vogla, duke e menduar ndershmėrine absolute si naivitet ose madje marrėzi.

firma.................................................................................................................................................................................
Kjo ėshtė Jeta....Nuk Rritesh pa u Lėnduar....Nuk Mėson pa u Rrėzuar....Nuk Arrin Suksese pa Dėshtuar....
Ndershmėria C47de410
Dardania
Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2133
Kyējet nė forum : 12417
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi