» Cila ėshtė miqėsia sot?
Mendimi i Lirė.... Icon_minitime1Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Mendimi i Lirė.... Icon_minitime1Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Mendimi i Lirė.... Icon_minitime1Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Mendimi i Lirė.... Icon_minitime1Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Mendimi i Lirė.... Icon_minitime1Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Mendimi i Lirė.... Icon_minitime1Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

9 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 9 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat
Mendimi i Lirė.... 1121118304631035.2138.80686866

Naki (9126)
Mendimi i Lirė.... Vote_lcapMendimi i Lirė.... Voting_barMendimi i Lirė.... Vote_rcap 
Geri (7161)
Mendimi i Lirė.... Vote_lcapMendimi i Lirė.... Voting_barMendimi i Lirė.... Vote_rcap 
lolita (6766)
Mendimi i Lirė.... Vote_lcapMendimi i Lirė.... Voting_barMendimi i Lirė.... Vote_rcap 
Annika (6751)
Mendimi i Lirė.... Vote_lcapMendimi i Lirė.... Voting_barMendimi i Lirė.... Vote_rcap 
Kle@Love (6659)
Mendimi i Lirė.... Vote_lcapMendimi i Lirė.... Voting_barMendimi i Lirė.... Vote_rcap 
Voglushja (4385)
Mendimi i Lirė.... Vote_lcapMendimi i Lirė.... Voting_barMendimi i Lirė.... Vote_rcap 
Interesant (4173)
Mendimi i Lirė.... Vote_lcapMendimi i Lirė.... Voting_barMendimi i Lirė.... Vote_rcap 
Arjana (3724)
Mendimi i Lirė.... Vote_lcapMendimi i Lirė.... Voting_barMendimi i Lirė.... Vote_rcap 
albi (3377)
Mendimi i Lirė.... Vote_lcapMendimi i Lirė.... Voting_barMendimi i Lirė.... Vote_rcap 
Adisa (3282)
Mendimi i Lirė.... Vote_lcapMendimi i Lirė.... Voting_barMendimi i Lirė.... Vote_rcap 


Mendimi i Lirė....

Shko poshtė

Mendimi i Lirė.... Empty Mendimi i Lirė....

Mesazh nga Dardania prej Fri 17 Apr 2015, 21:40

Mendimi i lirė ėshtė pikėpamje filozofike sipas sė cilės opinionet duhet tė formohen nė bazė tė logjikės, arsyes, dhe empiricizmit, dhe jo nė bazė tė autoritetit, traditės, apo dogmave tjera.

Sipas mendimit tė lirė, individėt nuk duhet tė pranojnė ide tė propozuara si tė vėrteta pa mbėshtetje tė diturisė dhe arsyes. Kėshtu, mendimtarėt e lirė pėrpiqen tė ndėrtojnė opinionet e tyre nė bazė tė fakteve, hulumtimit shkencor, dhe principeve logjike, tė pavarur nga gabimet logjike apo efektet e kufizuara intelektuale tė autoritetit, anėsisė sė konfirmimit, anėsisė kognitive, urtėsisė konvencionale, kulturės popullore, paragjykimit, sektarianizmit, traditės, legjendės urbane, apo dogmave tjera. Sa i pėrket religjionit, mendimtarėt e lirė deklarojnė se nuk ka dėshmi tė mjaftueshme pėr tė pėrkrahur ekzistencėn e fenomeneve mbinatyrore.

firma.................................................................................................................................................................................
Kjo ėshtė Jeta....Nuk Rritesh pa u Lėnduar....Nuk Mėson pa u Rrėzuar....Nuk Arrin Suksese pa Dėshtuar....
Mendimi i Lirė.... C47de410
Dardania
Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2133
Kyējet nė forum : 12417
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi