» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

5 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 5 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Der Albaner

Shko poshtė

Der Albaner

Mesazh nga Dardania prej Sun 19 Apr 2015, 13:06

SHQIPTAR ėshtė njė film shqiptaro-gjerman i vitit 2010.
Njė djalė i ri shumė simpatik shqiptar kėrkon tė martohet me Etlevan, bija e njė komshiu, por babai i saj ka premtuar se do e martojė me njė tjetėr burrė, i cili i ka premtuar se do ti japi si shpėrblim 10,000 Euro. Por kur marrin vesh qė Etleva pret njė fėmijė tė Arbenit, familja e tij revoltohet dhe vėllezėrit e saj duan te hakmerren. Ai vendos tė iki menjėherė nė Berlin. Por aty ndeshet me shumė telashe sepse nuk kishte as leje qėndrimi, probleme nė gjuhėn gjermane etj... Por nė fund ai mėson se si tja dali mbanė dhe tė mbijetojė!
Regjizor: Johannes Naber
Skenarist: Alexander Steimle, Johannes Naber,
Interpretojnė


Nik Xhelilaj - Arben

Stipe Erceg - Damir

André Hennicke - Apotheker

Luan Jaha - Onkel

Young - Shin Kim

Ēun Lajēi - Vater

Eva Löbau - Nicola

Marian Meder - Kioskbesitzer

Yllka Mujo - nėna e Etlevas

Fitim Quenaj

Bruno Shllaku - Sali

Ivan Shvedoff - Slatko

Xhejlane Terbunia - Etleva

Amos Zaharia - Ilir

firma.................................................................................................................................................................................
Kjo ėshtė Jeta....Nuk Rritesh pa u Lėnduar....Nuk Mėson pa u Rrėzuar....Nuk Arrin Suksese pa Dėshtuar....
avatar
Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2133
Kyējet nė forum : 11418
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi