» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

6 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 6 vizitorė

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Njerėz dhe Fate

Shko poshtė

Njerėz dhe Fate

Mesazh nga Dardania prej Sun 19 Apr 2015, 23:06

"Njerėz dhe fate" telenovela e pare shqiptare, rreth vitit 2002-2003, ka punuar njė staf i pėrzgjedhur e mbase mė i miri qė mund tė gjendej nė ambientet e Televizionit Publik. "Tė punosh me dramaturgun mė tė mirė nė Shqipėri, Ruzhdi Pulahėn, me drejtor fotografie Astrit Omerin, me teknikun e zėrit Kristaq Risto, montazhier Andon Beqari, regjisore tė dytė Katerina Ēelon, etj sigurisht qė ke shpresė te suksesi" - thotė Pepo. Ndėrkohė serial pas seriali regjisori ka shtuar edhe listėn e aktorėve pjesėmarrės nė ngjarje. Krahas aktorėve tė vjetėr si Natasha Sela, Robert Ndrenika, Medi Malkaj, Marjeta Ljarja etj u pėrfshinė edhe aktorė tė tjerė tė cilėt u grupuan nė tė ashtuquajturin brez i dytė aktorėsh. Arben Derhemi, Valbona Imami, Eni Jani tashmė kanė krijuar njė imazh tė tyrin, njė emėr dhe njė besim tė ri pėr regjisorėt. Por ashtu siē pranon edhe vetė regjisori Ylli Pepo nė lojė janė futur edhe emra tė rinj aktorėsh, qė ende vazhdojnė studimet nė Akademinė e Arteve si Lulėzim Zeqja etj. "Kontributi qė kanė dhėnė aktorėt nė kėtė film mė ka lėnė tė mrekulluar, tregon Pepo. Tė gjithė kanė qenė tė shkėlqyer dhe kanė sjellė njė lojė vėrtet tė mirė." Telenovela pati gjithsej 20 seri, por u ndėrpre pėr arsye tė fondeve dhe 20 seri tė tjera tė saj po presin nė drejtorinė projekteve tė RTSH pėr t’u miratuar. Skenaristi Ruxhdi Pulaha i ka pėrgatitur ato dhe ėshtė gati pėr tė rifilluar prapė. Kuptohet qė ndėrprerja e saj ka tė bėjė me mungesėn e fondeve. Telenovela "Njerėz dhe fate" ishte njė telenovele e cila pasqyronte aktualitetin shqiptar nė atė kohe dhe ka vlere edhe sot te shikohet. Ajo pasqyronte drejt problemet sociale nė atė kohe. Telenovela ėshtė realizuar nė njė mėnyre te shkėlqyer. Telenovela "Njerėz dhe Fate" mori njė reagim pozitiv nga qytetaret dhe filloi te ndiqej nė mase nga publiku i gjere. 10-serite e para patėn njė sukses te madh dhe kjo i detyroi edhe grupin realizues te vazhdonin me tej. Njerėz dhe fate nuk ishte thjesht njė telenovele, secili aty gjente vendin e vet. Nė epiqendrėn e kėsaj telenovele ėshtė vendosur njė familje e zakonshme shqiptare me hallet, vuajtjte dhe problemet e kohės. Lola vuan nga dhimbja e saj, Flori njė djalė i ri endet mes shoqėrisė dhe nuk e di se ku e ka vendin e vet nė shoqėri, Era ėshtė njė gjimnaziste e cila kėrkon fatin e saj. Kjo telenovele ėshtė e mbushur plot me emocione te cilat e mbajnė publikun te gozhduar pėrpara ekranit.

Regjisor : Ylli Pepo

Skenari : Ruzhdi Pulaha

AktorėtRobert Ndrenika
Pavlina Mani
Eni Jani
Valbona Imami
Arben Derhemi
Arta Muēaj
Natasha Sela
Medi Malkaj
Marjeta Ljarja
Rozana Radi
Alfred Trebicka
Valentina Kita
Lulėzim Zeqja
Gezim Rudi

firma.................................................................................................................................................................................
Kjo ėshtė Jeta....Nuk Rritesh pa u Lėnduar....Nuk Mėson pa u Rrėzuar....Nuk Arrin Suksese pa Dėshtuar....
avatar
Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2133
Kyējet nė forum : 11325
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi