» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

17 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 17 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Ishte Koha pėr Dashuri

Shko poshtė

Ishte Koha pėr Dashuri

Mesazh nga Dardania prej Sun 19 Apr 2015, 23:12

Was a time to love (titulli origjinal: Ishte koha pėr dashuri) - prodhim i vitit 2004, me regjisor Ylli Pepo. Tregon problemet e pėrditshme tė tė rinjve shqiptarė.
Ishte kohe pėr Dashuri ėshtė njė film prodhim i "RTSH" dhe "VEDIS +" nė bashkėpunim me "SUPERS SONIC RECORDS" nė vitin 2004. Ėshtė njė film qė ka tematike aktualitetin shqiptar. Flori ėshtė njė djalė i ri qė jeton nė tirane me familjen e tij. Si ēdo njeri ai ka shume plane pėr te ardhmen e tij. Ai lidhet me njė vajze qė quhet Ada e cila punon nė njė radio private. Diku ėshtė njė ish-boksier i cili do te stervise Florin. Flori udhėton nė Greqi me ėndrrėn e tij por pėrfundon krejt ndryshe. Ai udhėton drejt Italisė ku zhublon se kishte rene prej e njė rrjeti trafikantesh. Kėshtu ai prish lidhjen me Adan. Me pas futet nė rrjetin e Mafias. Kjo ėshtė njė drame e vėrtete shqiptare me emocione te forta ku pasqyrohen dhimbjet e pėrditshme.

U transmetua nė Kinema Millenium 2 pėr herė tė parė nė 2004.
Aktoret


Arben Derhemi - Flori

Ciljeta Xhilaga - Ada

Robert Ndrenika - i ati i Florit

Arta Muēaj - Trafikante dhe prostitutė

Pavlina Mani - e ėma e Florit

Valbona Imami - motra

Eni Jani

etj.

firma.................................................................................................................................................................................
Kjo ėshtė Jeta....Nuk Rritesh pa u Lėnduar....Nuk Mėson pa u Rrėzuar....Nuk Arrin Suksese pa Dėshtuar....
avatar
Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2133
Kyējet nė forum : 11313
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi