» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

6 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 6 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Jeta e njė Toke

Shko poshtė

Jeta e njė Toke

Mesazh nga Dardania prej Tue 21 Apr 2015, 00:04

Jeta e njė toke ėshtė seriali i parė i pasluftės nė Kosovė. Jeta e njė toke ėshtė prodhuar nga "The Association of Culture and Art Development in Balkans – ACADB" dhe ėshtė shfaqur nė KTV nė vitin 2001 - 2002. Projekti ėshte financuar nga Zyra Amerikane nė Prishtinė. Ka 15 seri me 15 tema qė shoqėria kosovare ballafaqohet pas luftės nė Kosovė me zhanėr edukativo-arsimor me nuancė artistike dhe argėtuese, moto e tė cilit ėshtė zhvillimi i shoqėrisė civile dhe demokratike. Ēdo seri e kėtij seriali ėshtė punuar me BETA SP dhe ka kohėzgjatje nga 30 deri nė 50 minuta. Ka tė involvuar 14 regjisorė, 10 skenaristė dhe 104 aktorė profesionistė (duke mos pėrfshirė statistėt).
Tė dhėna mbi Serialin
Afėr 4000 amerikanė e kanė parė kėtė serial. Seriali Jeta e njė toke ėshtė prezantuar deri mė tani nė : American University in Bulgaria, Oklahoma University, Oklahoma Central University, Loyola University, Nichols State University, Norman Collage , Columbus University si dhe nė Emerson University nė Boston. Ėshtė shfaqur po ashtu nė : Konferencėn mbi filmin e Evropės Jug - Lindore.

firma.................................................................................................................................................................................
Kjo ėshtė Jeta....Nuk Rritesh pa u Lėnduar....Nuk Mėson pa u Rrėzuar....Nuk Arrin Suksese pa Dėshtuar....
avatar
Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2133
Kyējet nė forum : 11415
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi