» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

8 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 8 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Naim Sahiti

Shko poshtė

Naim Sahiti

Mesazh nga Dardania prej Tue 21 Apr 2015, 15:14

Naim Sahiti nenkryetar i AAK-se ne Peje. Lindi me 24.07 1971 ne Pejė, eshte i martuar me Lindita Hasaj dhe kane femijet Enkelejdin, Dasareten dhe Labeat. Si i ri 18-vjeēar filloi te merret me aktivitet politik. Me vonė qe nga mosha e re 20 vjeēar u kyq ne jetėn politike dhe ishte anėtar i kryesisė se degės se Partisė Parlamentare ne Pejė qe nga viti 1991 e deri ne shpėrthimin e luftės se armatosur te UĒK-sė ne vitin 1998. Gjatė kėsaj kohe ishte bartės i aktiviteteve politike ne Bashkėsinė Territoriale Kristal ku jeton dhe barti disa funksione te rėndėsishme deri me 20 qershori i vitit 1998 ku filloi te sherbej si pjesėtar i UĒK-se fillimisht ne Gllogjan e pastaj edhe ne fshatin Izbice te Drenicės. Menjėherė pas lufte u angazhua ne krijimin e Institucioneve Komunale fillimisht ne sektorin e Bashkėsive Territoriale ne Administratėn Komunale te Pejės e pastaj punoi edhe ne Qendrėn Rajonale pėr Punėsim ne Pejė (2004-2008). Gjate kėsaj kohe ishte edhe sekretar i K. F. "Besa" pėr 4 vite mu ne kohen kur klubi futbollistik i qytetit arriti rezultatet me te mėdha ne historinė e tij duke qene 3 here kampion i Kosovės dhe 1 here fitues i kupės se Republikės. Gjate kėsaj kohe ishte bartės edhe i aktivitetit politik duke qene njeri nga themeluesit e degės se AAK-se ne Peje ku qe nga themelimi e deri me tani ėshtė anėtar i kryesisė si dhe Shef i Grupit te Kėshilltareve Komunal te AAK -se ne Kuvendin Komunal tė Pejės(2004-2008). Nga viti 2008 deri me 2010 ishte Drejtor i Drejtoratit pėr Administratė ne Komunės e Pejės, ndersa nga viti 2010-2013 ishte Drejtor i Drejtoratit pėr Pune Komunale dhe Shėrbime Publike ne Komunėn e Pejės. Gjate ushtrimet te posteve ekzekutive 2008-2013 ka ndermarr disa projekte dhe nisma e disa me te rendsishme jane: 1. Ndertimi i objektit modern te Administrates -me funksionalizimin e aspekteve elektronike per qytetaret dhe punetoret; 2. Projekti I GIS-it per Komunen e Pejės; 3. Projekti tashme tradicional "Peja pret diasporen"; 4. Hapja e 7 zyreve te vendit; 5. Garancioni dhe a-testet nga punekryeresit ne projekte te infrastruktures; 6. Pastrimi I rrugeve (zgjerimi i sherbimit, makina per fshirje, pastrim nje here ne jave ne secilen rruge); 7. Pastrimi i varrezave ne tere komunen; 8. Grumbullimi i mbeturinave ne fshatra- i obligueshem; 9. Transporti urban; 10. Mirembajtja e rrugeve me zhavorr (aty ku ende nuk eshte asfaltuar rruga Komuna duhet te rregulloj rruget me zhavorr) etj. Ne vitin 2013 eshte zgjedhur nenkryetar i deges se AAK-se ne Peje si me i votuari per keshillin drejtues si dhe eshte zgjedhur keshilltar komunal ne Asamblen Komunale ne Peje me mandat 4 vjecar dhe aktualisht eshte edhe shef i grupit tė kėshilltarėve tė AAK-sė nė Kuvendin e Komunes se Pejės.

firma.................................................................................................................................................................................
Kjo ėshtė Jeta....Nuk Rritesh pa u Lėnduar....Nuk Mėson pa u Rrėzuar....Nuk Arrin Suksese pa Dėshtuar....
avatar
Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2133
Kyējet nė forum : 11418
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi