» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

18 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 18 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Asgjė nuk Harrohet

Shko poshtė

Asgjė nuk Harrohet

Mesazh nga Dardania prej Wed 22 Apr 2015, 17:00


Filmi "Asgjė nuk harrohet" prodhim i vitit 1985.

Regjia: Esat Ibro, Skenari: Teodor Laēo, Producent: Shqipėria e Re , Muzika: Aleksandėr Lalo.
Pėrmbajtja e Filmit
Ngjarjet e filmit zhvillohen nė ditėt e sotme por sillen edhe ngjarje nga e kaluara pėr tė hedhur dritė nė fakte dhe karaktere tė ndryshme. Njė i riatdhesuar vritet nė njė qytet tė vogėl. Askush nuk e di kush ėshtė vrasėsi. Krye hetuesi e merr pėrsipėr kėtė ngjarje dhe ia del tė zbulojė shkaqet e krimit
Aktorėt
Llazi Serbo........Andi Rama,Hetuesi
Thimi Filipi........Gramozi,Kryetari i grupit hetimor
Jani Riza........Lame Kurrizi
Stavri Shkurti........Manol Gjinaj, Perkthyesi
Perika Gjezi........Elmazi,I plotfuqishmi i fshatit
Mario Ashiku........Profesor Kallmi
Marko Bitraku........Selmani Hivziu
Ilia Shyti...........Shoku Ziber, veteran i luftės
Gjergji Melo.........Sekretari i partisė sė fshatit
Dhimitėr Orgocka........Xha Fanja
Guljelm Radoja........Peshkatari
Zhani Ziēishti........Xha Kozi,Mėsuesi nė pension
Nė Episode
Spiro Urumi........Abdurrahman Harizi
Marjeta Ljarja........Sara, bashkėshortja e Andit
Enver Plaku........Shefi i Policisė
Shkėlqim Jaupi........Viron Mersini, kamarieri
Vangjel Grabocka......Xha Gorja
Redi Radoja........Djali i peshkatarit
Dhorkė Orgocka........Nėnė Xhikoja
Ferdinand Radi........Taksisti
Merita Ēoēoli........Mbesa e plakės dėshmitare

firma.................................................................................................................................................................................
Kjo ėshtė Jeta....Nuk Rritesh pa u Lėnduar....Nuk Mėson pa u Rrėzuar....Nuk Arrin Suksese pa Dėshtuar....
avatar
Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2133
Kyējet nė forum : 11313
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi