» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Malet me Blerim Mbuluar

Shko poshtė

Malet me Blerim Mbuluar

Mesazh nga Dardania prej Wed 22 Apr 2015, 20:14


Filmi "Malet me blerim mbuluar" prodhim i vitit 1971.
Regjisor: Dhimitėr Anagnosti, Skenari: Dhimitėr Anagnosti, Producent: Shqipėria e re, Muzika: Limos Dizdari.
Interpretojnė:Timo Flloko......Kapo Dalipi

Viktor Zhusti......Jaho

Vangjush Furxhi......Peliēeli

Kadri Roshi......Safa Hymeri

Yllka Mujo......Lilo

Agim Mujo......Zeneli, vėllai i Lilos

Bernard Kokalari......

Myqerem Ferra......xhaj Lamja

Kristaq Kola......

Birēe Hasko...... Asllani, vėlla i Safait

Vangjel Heba......zoti Ali

Mevlan Shanaj......Birēja

Feriha Muēeli......gruaja e Safait

Niko Kanxheri......Domeniko

Liza Laska...... fshatare

Pėrmbajtja e Shkurtėr

Viti ‘43. Kapo, Jaho si dhe Peliceli njė mjek italian dhe Zeneli i vogėl, mbajnė nė njė vig Lilo Laben drejt spitalit partizan. Jaho tregon gjatė rrugės dobėsi tė veēantė pėr Lilon. Grupi qėndron nė shtėpinė e Safait nė natėn e dasmės sė tė birit Birēes. Dhėndėri bashkohet me partizanėt. Nė pranverėn tjetėr Jaho dhe shokėt e tij kthehen pėr tė marrė Lilon nė spital por e gjejnė atė me kėmbėn e prerė.

firma.................................................................................................................................................................................
Kjo ėshtė Jeta....Nuk Rritesh pa u Lėnduar....Nuk Mėson pa u Rrėzuar....Nuk Arrin Suksese pa Dėshtuar....
avatar
Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2133
Kyējet nė forum : 11397
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi