» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Abdurrahman Shala

Shko poshtė

Abdurrahman Shala

Mesazh nga Dardania prej Thu 23 Apr 2015, 01:00


Abdurrahman Shala (25 tetor 1922 – 9 mars 1994) ishte aktor, producent, dhe skenarist filmi i gjeneratės sė parė nė kinematografinė kosovare. U lind nė Vushtrri, ndėrsa vdiq nė Prishtinė, Kosovė. Abdurrahmani punoi si drejtor i parė i studios sė parė filmike tė Kosovės, tė quajtur Kosovafilmi. Ai gjithashtu themeloj dhe udhėheqi Unioni i Artistėve tė Filmit tė Kosovės – UAFK deri nė vitin 1990
Aktor
Before the Rain (Para shiut) (1994)
Njeriu prej dheut (1984)
Proka (1984)
Pėrroi vėrshues (1981)
Tre vetė kapėrcejnė malin (1981) (TV)
"Kur pranvera vonohet" (1980) Seri televizive
"Era e Lisi" (1979) Seri televizive
Dervis i smrt (Dervishi dhe vdekja) (1974)
Sutjeska (1973)
Si tė vdiset (1972)
Bitka na Neretvi (Beteja nė Neretvė) (1969)
Uka i Bjeshkėve tė Nemuna (1968)
Kozara (Kozhara) (1963)
Kapedan Lleshi (1960)
Tė shtėna nė qiell (1958)
Skenarist filmi
Brigada e VII e Kosovės (1974)
Uka i Bjeshkėve tė Nemura (1968)

firma.................................................................................................................................................................................
Kjo ėshtė Jeta....Nuk Rritesh pa u Lėnduar....Nuk Mėson pa u Rrėzuar....Nuk Arrin Suksese pa Dėshtuar....
avatar
Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2133
Kyējet nė forum : 11403
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi