» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

9 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 9 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Naser Ademi

Shko poshtė

Naser Ademi

Mesazh nga Dardania prej Mon 27 Apr 2015, 01:21


Naser Ademi lindi nė Negotinė tė Gostivarit mė 02.10.1965 nga njė familje bujare dhe atėdhetare . Shkollimin fillor e kreu nė Negotinė tė Gostivarit dhe dy vjetė tė shkollės sė mesme , gjegjėsisht gjimnazin e kreu nė Negotinė pastaj tregėtaren nė Tetovė. Tek Naseri qysh si fėmijė vėreheshin ndjenjat patriotike , ndėrsa ndarja e shtetit Shqiptarė nė disa shtete ballkanike e mundonte shumė .
Vitet 1981-1984 ishin vite tė rėnda pėr popullin shqiptarė prandaj Naseri e braktis vendlindjen dhe shkoi tek i ati i tij qė gjendej nė qytezėn e Borovės afėr Vukovarit nė Kroaci. Vitet e 90-ta lufta nė Kroaci Naserin e zuri nė Vukovar, Naseri i etur pėr hakmarje ndaj armikut shekullor srbosllav i cili vite me radhė sundonte popullin Shqiptarė, ai ndėr tė parėt bashkė me kryetarin e atėhershėm tė Vukovarit organizon mbrojtjen e Vukovarit.
Me fillim e luftės heroike tė UĒK ( Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės) , Naseri i pėrgjigjet thirjes sė shtabit tė pėrgjithshėm ku nė parnverė tė viti 1999 u radhit nė radhėt e ēlirimtarėve bashkė me shokėt e idealit. Fatij I tij deshti qė Naseri tė mer pjesė nė Koshare ku thehet kufiri Shqiptaro –Shqiptarė si ushtarė i brigadės 138 “Agim Ramadani” nėn udhėheqjen e komandantėve Fadil Hadėrgjonaj dhe Rustem Berisha . Nė kėtė luftė Naseri mbante pseudonimin e luftės “ NASER GOSTIVARI”
Erdhi koha kur filloi njė luftė pėr ēlirimin e trojeve shqiptare nė Maqedoni ku Naserin e gjeti nė kėmbė e sypatrembur qė edhe kėsaj here iu pėrgjigj thirjes sė shtabit tė pėrgjithshėm tė Ushtrisė Ēlirimtare Kombėtare , bashkė me shumė luftėtarė tjerė anekandė trojeve Shqiptare. Kėsaj radhe pati nderin tė jetė si ushtarė i komandantit kolonel TAHIR SINANI nė brigadėn 116 “Tahir Sinani” , mė shkathtėsinė e tij luftarake Naseri hetohet nga komandanti , i cili i jep gradėn ushtarake TOGER. Mė 29 korik 2001 nė Korab nė vendin e quajtur Kukul Zabel, nė kryje tė detyrės ranė heroikisht : Naser Ademi , Komandant Tahir Sinani , Hyrė Emini , Brahim Ademi dhe Hisa Fazlun .

firma.................................................................................................................................................................................
Kjo ėshtė Jeta....Nuk Rritesh pa u Lėnduar....Nuk Mėson pa u Rrėzuar....Nuk Arrin Suksese pa Dėshtuar....
avatar
Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2133
Kyējet nė forum : 11418
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi