» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

6 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 6 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Labinot Lajēi

Shko poshtė

Labinot Lajēi

Mesazh nga Dardania prej Mon 27 Apr 2015, 14:57


Labinot Lajēi lindi mė 9 janar tė vitit 1983 nė Pejė, ėshtė aktor shqiptar
Biografia
Labinot Lajēi lindi mė 9 janar tė vitit 1983 nė Pejė. Shkollėn fillore dhe gjimnazin i kreu nė Pejė, si nxėnės ėshtė marrė me disa sporte, ka qen i dalluar nė kickbox. Ka mbaruar studimet pėr aktor nė Akademinė e Arteve nė Prishtinė (2004) nė klasėn e prof. Enver Petrovcit. Ėshtė angazhuar nė shumė shfaqje teatrore dhe filma artistik si aktor, ėshtė prezantuar me sukses nė shumė festivale teatrore kombėtare dhe ndėrkombėtare, jeton dhe punon nė Prishtinė.


Teatėr


1 "“Diana”, Mjuzikel, Regjia, Ellen Stewart. T. Kombetar, Prishtinė (2007)

2 "“Othello”, Regjia, Kushtrim Selimi. T. Dodona, Prishtinė (2003)

3 "“Dy krisma nė Paris”, Regjia Spiro Duni. Prishtinė (2002)

4 "“Mundimet e kota tė dashurisė”, Regjia, Arben Apolloni, fituese pėr shfaqjen mė tė mirė nė fest. Skena Up. T. Dodona, Prishtinė (2003)

5 "“Nata e dymbėdhjetė”, Regjia, Kastriot Saqipi, Fituese e tre ēmimeve nė fest. Skena Up. T. Dodona, Prishtinė (2004)

6 "“Mbreti Lir”, Regjia, Sabri Pajaziti. T. Dodona, Prishtinė (2004)

7 "“Sfida e Madhe”, Regjia, Sefedin Nuredini. Teatri i qytetit Pejė. (2004)

8 "“Atelea”, Regjia, Fatmir Hyseni. Teatri "Adriana Abdullahu" Ferizaj. (2005)

9 "“Shumė zhurmė pėr asgjė”, Regjia, Valmira Baruti. T. Dodona, Prishtinė (2005)

10 "“Burri nė grackė”, Regjia, Avni Dalipi. T. Alternativ, Qeshu-Smile (2006)

11 "“Rrėfimet e narkomanėve 1”, Regjia, Ruzhdi Spahiu. T. i qytetit Pejė (2007)

12 "“Rrėfimet e narkomanėve 2”, Regjia, Adonis Filipi. T. "Istref Begolli", Pejė (2008)

13 "“Beni”, Regjia, Zana Hoxha. T. Dodona, Prishtinė (2004), Pjesėmarrėse nė festivalin e Tunizisė.

14 "“Pėr njė jetė mė tė mirė”, Regjia, Avni Dalipi. T. Alternativ, Qeshu-Smile (2006)

15 "“Memeci qė flet”, Regjia, Denis Berisha. T. i Qytetit Pejė (2007)

16 "“Profesor Dini dhe makina e mendimeve”, Regjia,Agron Hajdari. T. Dodona, Prishtinė (2008)

17 "“Orkestra e Titanikut”, Regjia, Ben Apolloni. T. Kombėtar, Gjilan(2008)

18 "“Era, Bebushi dhe Xhemikaēadremi”, Regjia, Ben Apolloni. Qendra Multimedia, Prishtinė (2009)

19 "“Othello 3”, Regjia, Diar Xani. T. Dodona, Prishtinė (2010)

20 "“Mat”, Regjia, Ben Apolloni. T. Dodona, Prishtinė (2010)

21 "“Vėlla,vėlla,kosi me dollarė”, Regjia, Ahmet Jakupi. T. "Istref Begolli", Pejė (2011)

22 "“Shoqja ime”, Regjia, Rudina Zhara. Shfaqje per femijė, Pejė (2011)

23 "“Varri i qyqes”, Regjia, Drita Begolli. T. "Istref Begolli", Pejė (2011)

24 "“Kur loti ngrinė nė qepallė”, Regjia, Jahi Jahiu. T. "Istref Begolli", Pejė (2011-2012)

Film

“Mashtruesit”,film i shkurter artistik, Regjia, Arsim Haliti, (2002).
"“Standardi X”,film i shkurter artistik, Regjia, Ilir Kabashi, (2003).
3 "“Telefoni”,film i shkurter artistik, Regjia, Krenar Belegu, (2003).
4 "“Beni”,film i shkurter artistik, Regjia, Ekrem Xani, (2003).
5 "“Hajnat”,film i shkurter artistik, Regjia, Genc Berisha, (2003).
6 "“Made in Kosova”,film i shkurter artistik, Regjia, Arsim Haliti, (2003).
7 "“Frenimet”,film i shkurter artistik, Regjia, Agron Maliqi, (2004).
8 "“Kokėdhėmbja e sė martės”,film i shkurter artistik, Regjia, Krenar Belegu, (2004).
9 "“Kulti”,film i shkurter artistik, Regjia, Ekrem Xani, (2004).
10 "“1244”, Regjia, Krenar Belegu dhe Alban Gashi, (2004).
11 "“Rasti urgjent”,film i shkurter artistik, Regjia, Agron Hajdari, (2006)
12 "“Krim pa Krisma”, Regjia, Halil Budakova (2007)
13 "“Mesazhi", Regjia, Besnik Zogaj, (2008).
14 "“Narkomania”,film i shkurter artistik, Regjia, Korab Lecaj, (2008).
15 "“Kėshtjella e Arbnisė”, Regjia, Nimon Muēaj, (2009).
16 "“Enver Hoxha Tungjatjeta”,film i shkurter artistik, Regjia, Korab Lecaj, (2009).
17 "“Binjaket”,film i shkurter artistik, Regjia, Gojart Fetahaj, (2010).
18 "“Dera nr.13”,film i shkurter artistik, Regjia, Korab Lecaj, (2010).
19 "“Heroi”,film i shkurter artistik, Regjia, Burim Tufa, (2010).
20 "“Thurja”,film i shkurter artistik, Regjia, Leutrim Idrizi, (2010).
21 "“Peshkatari”,film i shkurter artistik, Regjia, Gojart Fetahaj, (2010).
22 "“Heroi”, Regjia, Luan Kryeziu, (2011).
23 "“Radha”,film i shkurter artistik, Regjia, Fatlum Haziri, (2010).
24 "“Njė ditė e bukur”,film i shkurter artistik, Regjia, Leutrim Idrizi, (2011).
25 "“N'koh”,film i shkurter artistik, Regjia, Ersin Samli, (2011).
26 "“E pa thėna”,film i shkurter artistik, Regjia, Gresa Ramadani, (2011).
27 "“Nusja”,film i shkurter artistik, Regjia, Korab Lecaj, (2011).
28 "“Lidhesat”,film i shkurter artistik, Regjia, Gojart Fetahaj, (2011).
29 "“Fotografitė”,film i shkurter artistik, Regjia, Ben Apolloni, (2011).
30 "“Ani more qa ka lidhje”,film i shkurter artistik, Regjia, Adhurim Kida, (2011).
31 "“Plaku”,film i shkurter artistik, Regjia, Gojart Fetahaj, (2012).
32 "“Ndermjetsimi”,film dokumentar artistik, Regjia, Entermedia, (2012).
33 "“Kafenea”,film i shkurter artistik, Regjia, Djellza Miftari,fondi Maqedon (2012).
34 "“Kati i pestė”,film i shkurter artistik, Regjia, Ben Apolloni, (2012).
35 "“Leonardi”,film i shkurter artistik, Regjia, Arian Mustafa, (2012).
Tv Serial


1 "“Shtepia ime”, Regjia, Sunaj Raēa,Arenafilm, (2011).
2 "“Muret”, Regjia, Ismet Siarina,Prishtinafilm, (2012).
3 "“Andrrat”, Regjia, Gazmend Nela,cineproduction, (2012).
Tv Komercial


1 "“Transfuzioni i gjakut"“ Regjia,Puna (2005).
2 "“Kep "“ Regjia,Big-add (2007).
3 "“Gjykatat "“ Regjia,Prishtinafilm (2008)
4 "“Ipko-Reth e reth Kosoves "“ Regjia,Kooperativa (2009).
5 "“ Osce-Prishtina,Mbaje te Pastert 1 "“ Regjia,The Group (2010).
6 "“Osce-Prishtina,Mbaje te Pastert 2 "“ Regjia,The Group (2010).
7 "“Regjistrimi i popullates "“ Regjia,Prishtinafilm (2011).
8 "“Peja qytet i mrekullueshėm pėr Ecje dhe Ēiklizėm"“ Regjia,Syrivizion (2011).
9 "“Nafiku"“ Regjia,Entermedia (2012).
10 "“mc kresha"“(TV Spot)Regjia,Pulla (2012).
Ēmimet
Aktori me atraktiv ne edicionin e 10 ne festivalin e Dibres (Maqedoni) me shfaqjen "“Vėlla,vėlla,kosi me dollarė”, Regjia, Ahmet Jakupi.2011

firma.................................................................................................................................................................................
Kjo ėshtė Jeta....Nuk Rritesh pa u Lėnduar....Nuk Mėson pa u Rrėzuar....Nuk Arrin Suksese pa Dėshtuar....
avatar
Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2133
Kyējet nė forum : 11415
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi