» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Hazir Haziri (Aktor)

Shko poshtė

Hazir Haziri (Aktor)

Mesazh nga Dardania prej Mon 27 Apr 2015, 15:07


Hazir Haziri ėshtė nga aktorėt e rinjė shqiptarė, ėshtė i diplomuar nė Fakultetin e Arteve nė Universitetin e Prishtinės nė degėn e Artit Dramatik. Mė pas ka vazhduar studimet pos-diplomike, dhe mbanė titullin Master i Aktrimit. Aktualisht punon ne Fakultetin e Arteve UP, si Prof. Ass. i lendes se Aktrimit
Ėshtė angazhuar nė shumė shfaqje teatrore dhe filma artistik si aktor dhe regjisor. Ai ėshtė prezentuar me sukses nė shumė festivale teatrore- filmike kombėtare dhe ndėrkombėtare, duke u shpėrblyer me disa ēmime.
Filmografia"“Kufomat”, film artistik, Regjia: Luan Kryeziu

"“Jeta Ime”, film i shkurtėr, Regjia: Agron Maliqi

"“20 cent”, film i shkurtėr, Regjia: Robert Bacaj

"“Jeta e njė toke” serial televiziv, Regjia: Luan Daka

"“Nė pėrvjetorin e martesės” film artistik, Regjia: Artan Malaj, Shqipėri 2008

"“Mesazhi"” film artistik, Regjia: Besnik Zogaj, Kosova 2008

"“kontejneri"” film m.shkurter artistik, Regjia: Arian Mustafa,UP Kosova 2009

"“Gjallė” film artistik, Regjia: Artan Minarolli, Shqipėri, Austri, Francė 2009

"“Liqeni”- film artistik i shkurtėr, Regjia: Rina Kllokoqi, Kosova Nine-Eleven 2009

"“Gomarėt e Kufirit”- film artistik, Regjia: Jeton Ahmetaj, Kosova 2009-2010

"“[[Hija e jetės]”- film artistik, Regjia: Ajmone Salihu, Kosova 2010

"“Muzgu”- film artistiki shkurtėr, Regjia: Arian Mustafa, UP Kosova 2010

"“Der Albaner”- film artistik, Regjia: Johanes Naber, Germany, Albania 2009-2010

"“Bodrumi”- film artistik i shkurter, Regjia: Arian MUSTAFA, KOSOVA,UP, CineProductin dhe H&H Prduction 2011

"“The Truth”- film artistik, Regjia: Besnik Zogaj, BAT entertainment Norvegji, Creative Studio 2013

"“Amel”- film artistik i shkurter, Regjia: More Raca, KOSOVA,UP 2013

"“The Return”- film artistik , Regjia: Kastriot Abdyli, Maqedoni, Kosove, France 2013

Teatėr

“Identiteti” Autor: Albatros Rexhaj, Regjia: Kastriot Saqipi
“Hamleti” Autor: William Shakespeare, nė rolin e Hamletit, Regjia: Emin Emini
“Vrasės pa shpėrblim” Autor: E. Jonesko, Regjia: Afeida Boriqi
"Oda n’ Hamburg" Autor: Teki Dervishi, Regjia: Afrim Kasapolli
“Pacieni”, shfaqje pa tekst, Regjia: Sabri Pajaziti
“Prova gjenerale” Autor: Besnik Zogaj, Regjia: Besnik Zogaj
“Banorėt e Shpellės” Autor: Taufik al Hakim, Regjia: Kastriot Saqipi
“Udhetimi” Autor: Woody Allen, Regjia: Afeida Boriqi,
“Jul Qesari” Autor: William Shakespeare, Regjia: Zana Hoxha
“Kleopatra” Autor: William Shakespeare, Regjia: Kastriot Saqipi
“shembja” Autor: rrahim sadiku, Regjia: Fatmir Hyseni
“Mundimet e kota tė dashurisė” Autor: William Shakespeare, Regjia: Arben Apolloni
“Nata e dymbėdhjetė” William Shakespeare, Regjia: Kastriot Saqipi
“Koprraci dhe Shkolla e grave” Autor: Molier, Regjia: Luan Daka
“Van Goghu Kosovar” Autor: Ilir Muharremi, Regjia: Hazir Sh. Haziri
“Kopshti me dallendyshe” Autor: Babis Cikliropulos, Regjia: Fatmir Hyseni
“nata e zotrave” Autor: Miro Gavran, Regjia: Fatmir Hyseni
“Lisistrata Greva e Sexit” Autor: Aristofani, Regjia: Elmaze Nura

firma.................................................................................................................................................................................
Kjo ėshtė Jeta....Nuk Rritesh pa u Lėnduar....Nuk Mėson pa u Rrėzuar....Nuk Arrin Suksese pa Dėshtuar....
avatar
Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2133
Kyējet nė forum : 11409
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi