» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

3 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 3 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Dy Herė Mat

Shko poshtė

Dy Herė Mat

Mesazh nga Dardania prej Mon 27 Apr 2015, 16:57


Dy herė mat ėshtė njė film shqip i krijuar nė vitin 1986
Pėrmbajtja e Filmit
"Dy here mat" ėshtė filmi komik me i pelqyer pėr publikun. I drejtuar nga Bujar Kapexhiu qe kesaj rradhe ėshtė dhe vete aktor, filmi ėshtė i mbushur me situata komike te papritura.
ILO Pinci, specialist i peshkut dhe i midhjeve, edhe shahist i njohur, arrin ne nje qytet te vogel bregdetar si i ftuar ne nje simultane shahu. Por ajo qe e shtyn me shume te vije ne kete qytet ėshtė deshira e tij e fshehte pėr te zbuluar te dhena praktike dhe teknike ne lidhje me kultivimin e midhjeve. Ai ėshtė i bindur se do ta perballoje lehtesisht ndeshjen me shahistet vendas por, ne simultane munded nga Rudina e vogel
Aktorėt
Agim Bajko
Met Bega
Manjola Begolli
Ilir Bezhani
Alfred Bualoti
Pėllumb Deēolli
Bujar Kapexhiu
Fadil Kujovska
Pavlina Mani
Zyliha Miloti
Aleko Prodani
Karafil Shena
Agim Shuke
Ervehe Veizi
Fatmir Xhelili

firma.................................................................................................................................................................................
Kjo ėshtė Jeta....Nuk Rritesh pa u Lėnduar....Nuk Mėson pa u Rrėzuar....Nuk Arrin Suksese pa Dėshtuar....
avatar
Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2133
Kyējet nė forum : 11406
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi