» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

5 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 5 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Ngadhėnjim mbi Vdekjen

Shko poshtė

Ngadhėnjim mbi Vdekjen

Mesazh nga Dardania prej Wed 29 Apr 2015, 16:20


Ngadhėnjim mbi vdekjen ėshtė film shqiptar i prodhuar nė Shqipėri nė vitin 1967.

Tė dhėnat mbi Filmin
Vendi i Prodhimit - Gjirokastėr Shqipėri
Viti i Prodhimit - 1967
Gjuha - Shqip
Regjisorėt - Gėzim Erebara , Piro Milkani
Skenari: Peēi Dado, Gėzim Erebara, P. Milkani.
Producent: Shqipėria e Re.
Muzika: Feim Ibrahimi.
Pėrmbajtja
Lufta e Dytė Botėrore. Shqipėria ėshtė nėn pushtimin nazist. Gjermanėt arrijnė tė kapin dy vajza tė reja dhe i torturojnė ato pėr tė zbuluar lidhjet me lėvizjen komuniste. Nė fund ata i ekzekutojnė duke i varur nė litar nė mes tė qytetit pėr tė trembur dhe terrorizuar popullin. Filmi ėshtė i bazuar nė ngjarjen reale tė dy heroinave Bule Naipi dhe Persefoni Kokėdhima.
Aktorėt nė Role
Eglantina Kume........ Mira
Edi Luarasi........ Afėrdita
Naim Frashėri........Hans von Shtolc, kapiteni gjerman
Rikard Ljarja........Perlati
Sheri Mita........Villi Heller, togeri gjerman
Timo Flloko........Fatosi
Demir Hyskja........ Zyni Shaqiri, spiuni
Andon Qesari........Skenderi
Antoneta Fishta........ nėna e Mirės
Drita Haxhiraj........ gjimnazistja
Pandi Raidhi........xha Teloja
Nė Episode
Arqile Nesho........
Lec Bushati........
Sander Prosi........ mėsuesi
Diana Peza........
Fioralba Paēo........
Saimir Kumbaro........
Lec Shllaku........
Petrit Llanaj........ Vasili, kėpucari
Xhemil Tagani........
Zejnulla Hatibi........

firma.................................................................................................................................................................................
Kjo ėshtė Jeta....Nuk Rritesh pa u Lėnduar....Nuk Mėson pa u Rrėzuar....Nuk Arrin Suksese pa Dėshtuar....
avatar
Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2133
Kyējet nė forum : 11418
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi