» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

5 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 5 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Pranvera S'erdhi Vetėm

Shko poshtė

Pranvera S'erdhi Vetėm

Mesazh nga Dardania prej Wed 29 Apr 2015, 16:46


"Pranvera s'erdhi vetėm" ėshtė njė film shqiptarė i prodhuar nė Shqipėri nė vitin 1988.

Regjia: Piro Milkani, Skenari: Anisa Markarian,Remzi Lani, Producent: Shqipėria e Re , Muzika: Ardit Gjebrea.
Aktorėt nė Role
Anisa Markarian ........ Irena
Kristaq Skrami ........ Iliri
Margarita Xhepa ........ mamaja e Irenės
Thimi Filipi ........ Babai i Irenės
Adrian Cerga ........ Astriti, doktori
Serafin Fanko ........ profesor Alimi
Mevlan Shanaj ........ doktori
Ema Ndoja ........ Lina
Valentina Kita ........
Pėrmbajtja e Filmit
Irena njė fizikante e re bashkė me dy koleg tė saj ndėrmerr njė studim tė rėndėsishėm larg nga shtėpia. Ajo shkon pėr njė kontroll shėndetėsor nė spitalin e qytetit dhe mėson se vuan nga leuēemia. Pasi e merr veten nga depresioni shpirtėror ajo fillon tė pajtohet me realitetin duke ēmuar ēdo sekondė tė jetės sė saj dhe dashurisė sė saj tė cilėn pėrpiqet ta shmangė.

firma.................................................................................................................................................................................
Kjo ėshtė Jeta....Nuk Rritesh pa u Lėnduar....Nuk Mėson pa u Rrėzuar....Nuk Arrin Suksese pa Dėshtuar....
avatar
Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2133
Kyējet nė forum : 11418
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi