» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Ardit Gjebrea

Shko poshtė

Ardit Gjebrea

Mesazh nga Dardania prej Wed 29 Apr 2015, 16:55Ardit Gjebrea ėshtė njė kėngėtar, kantautor, producent, prezantues shqiptar nga Shqipėria. Ka lindur mė 7 qershor 1963. Ai ėshtė udhėheqės i spektaklit tė mirėnjohur muzikor nė Shqipėri, Kėnga Magjike.Ardit Gjebrea ėshtė njė kėngėtar, kantautor, producent, prezantues shqiptar nga Shqipėria.

Pėr herė tė parė Ardit Gjebrea kėndon nė skenė nė moshėn 5 vjeēare. Mė pas vijon tė kėndojė nė Festivalet e Fėmijėve ku nga ato vite ai kujtohet pėr kėngėt “I ėmbėl zėri i gjyshes” “Kur kėndoj pėr ty moj nėnė” etj. Ende fėmijė ai shfaqet nė skenė si kėngėautor me kėngėn “Balladė pėr pionierin dėshmor” e mė pas ai do tė kėndojė kėngėt e veta. Dalja e parė e rėndėsishme e tij nė skenė si krijues dhe interpretues mban datėn 17 dhjetor 1991 nė Festivalin e RTSH-sė ku fiton ēmim tė parė me kėngėn “Jon”. Nė dhjetor tė vitit 1995 ai fiton pėrsėri ēmim tė parė nė Festivalin e RTSH-sė me kėngėn “Eja”. Me kėngėt e albumeve tė tij, ai fillon tė kėndojė nė shumė veprimtari dhe koncerte brenda dhe jashtė vendit.

Ardit Gjebrea numėron mė shumė se 250 koncerte si kėngėautor.

Emri i tij ėshtė brohoritur pothuaj nė tė gjitha stadiumet, sheshet apo pallatet e sportit nėpėr qytetet e Shqipėrisė qė nga viti 1994 e deri sot. Koncertet e tij kanė mbetur gjatė nė kujtesėn e publikut dėshmitar dhe tė nesėrmen e ēdo shfaqje tė tij media e ka vleresuar si “mbreti i popit” “stuhia Gjebrea” “entuziazmi qė shkakton njė mit” etj, etj. Mbresėlėnėse janė dhe koncertet e tij nė Kosovė.

Jashtė vendit ka dhėnė koncerte tė mirėpritura nė:

Londėr - Angli New York, Chikago, Palm Springs, Detroit - SH.B.A. Toronto - Kanada Brashov - Rumani Selanik - Greqi Damask - Siri Stamboll - Turqi Zyrih - Zvicėr Riga - Letoni Romė, Torino, Kozenca, Avelino - Itali Bruksel - Belgjikė Youngcheng, Hong Kong – Kinė

Karriera e tij ėshtė e lidhur me televizionin pasi ai jo vetėm ka drejtuar programe tė rėndėsishme televizive si TeleBingo, Miss & Mister Albania por ėshtė edhe producent i projektit shumėvjeēar Kėnga Magjike qė kėtė vit arriti nė edicionin e tij tė dhjetė. Sė fundmi ai ėshtė i pranishėm nė ekranet e shqiptarėve me programin E diela shqiptare njė emision argėtues I sė dielės.
Albumet
Projekt Jon (1991) Ja Ku Jam (2004)
Kėngėt Hite
Ja ku jam
Xhinxhile
Dimėroj
Eja
Makina e memories
Ēmenduri

firma.................................................................................................................................................................................
Kjo ėshtė Jeta....Nuk Rritesh pa u Lėnduar....Nuk Mėson pa u Rrėzuar....Nuk Arrin Suksese pa Dėshtuar....
avatar
Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2133
Kyējet nė forum : 11409
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi