» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

6 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 6 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Na ishte seē na ishte...

Shko poshtė

Na ishte seē na ishte...

Mesazh nga Dardania prej Sun 03 May 2015, 23:37

Njė ditė njė dhelpėr ra nė pus. U mundua sa u mundua por nuk doli dot. Pastaj vendosi tė presė, sepse nuk dinte si tė dalte. Njė cjap e kishte marrė etja, dhe erdhi tek pusi pėr tė pirė ujė. Aty pa dhelprėn brenda, dhe e pyeti:
- O dhelpėr, a ėshtė uji i mirė?
Dhelpra filloi ta lavdojė e ta mburrė qartėsinė dhe kthjelltėsinė e ujit sa s'ka mė. Pastaj i tha,
- Hajde mė mirė kėtu poshtė, se kėtu e shijon mė mirė.
Cjapi zbriti poshtė, pasi e kishte marrė etja pa se nuk dilte dot nga pusi.
- Si t'ja bėjmė tani? - tha cjapi. Si do tė dalim prej pusit?
Dhelpra i tha:
- Mos u bėj merak. Kam menduar unė pėr tė dy. Shiko si do tė dalim...
Ēoji kėmbėt e para nė murin e pusit dhe afroji brirėt. Kur tė
ngjitem unė lart mbi kurrizin tėnd, do tė tė tėrheq dhe do tė tė ndihmoj edhe
ty.
Cjapi pranoi. Dhelpra kėceu nė shpatullat e tij, qėndroi nė brirė, doli prej pusit dhe filloi tė largohet.
Cjapi i thirri: - O dhelpėr, po mua mė harrove?
Cjapi e qortoi qė nuk e mbajti fjalėn e dhėnė. Dhelpra u kthye e i tha:
- I dashuri cjap, sikur tė kishe aq mend sa ke qime nė mjekėr, ti as
qė do tė zbritje nė pus para se tė mendoje se s'do kishe pėr tė dalė.
Morali: Njerzit e menēur sė pari duhet ta mendojnė mbarimin e punėve, e mandej tė fillojnė e ti kryejnė ato.

firma.................................................................................................................................................................................
Kjo ėshtė Jeta....Nuk Rritesh pa u Lėnduar....Nuk Mėson pa u Rrėzuar....Nuk Arrin Suksese pa Dėshtuar....
avatar
Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2133
Kyējet nė forum : 11484
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi