» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

7 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 7 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Shqiponja dhe Njeriu

Shko poshtė

Shqiponja dhe Njeriu

Mesazh nga Dardania prej Mon 04 May 2015, 00:22

Njė herė njė njeri zuri njė shqiponjė, ja preu menjėherė krahėt dhe e lėshoi ndėr pula. Ajo dukej e pikėlluar pėr gjendjen e saj tė mjerė. Njė njeri tjetėr e bleu kėtė shqiponjė dhe e la qė t'i rriten prapė krahėt. Atėherė shqiponja i hapi krahėt e fluturoi, zuri njė lepur dhe ia solli menjėherė mirėbėrėsit tė vet. Dhelpra e pa kėtė e i tha:
Mos ia dhuro kėtij, por atij tė parit, qė most ė zėrė prapė dhe mos t'i shkulė prapė krahėt.
Porosia: Mirėbėrėsit duhet t'i kthehet e mira, kurse prej tė kėqinjve duhet ruajtur.... fest

firma.................................................................................................................................................................................
Kjo ėshtė Jeta....Nuk Rritesh pa u Lėnduar....Nuk Mėson pa u Rrėzuar....Nuk Arrin Suksese pa Dėshtuar....
avatar
Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2133
Kyējet nė forum : 11487
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi