» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

3 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 3 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Bilbili dhe Skifteri

Shko poshtė

Bilbili dhe Skifteri

Mesazh nga Dardania prej Mon 04 May 2015, 00:26

Njė bilbil kishte qėndruar mbi njė lis tė lartė dhe, si rėndomė po kėndonte. Skifteri e diktoi dhe, meqėnėse ishte i uritur, fluturoi dhe e rrėmbeu bilbilin. Duke dashur tė shpėtojė, bilbili filloi tė lutet, duke i thėnė se ishte i vogėl e nuk do ta nginte skifterin, prandaj duhet tė lapte ndonjė zog mė tė madh, nė qoftė se ėshtė i uritur. Skifteri ia preu fjalėn e i tha:
Do tė isha vėrtet i marrė sikur ta lija ushqimin e gatshėm qė e kam nė kthetra dhe tė shkoja tė ndjek qtė eė ende s'ėshtė askund.
Porosia: Ka grykės, qė, duke lakmuar sa mė tepėr, humbit edhe atė qė kanė.

firma.................................................................................................................................................................................
Kjo ėshtė Jeta....Nuk Rritesh pa u Lėnduar....Nuk Mėson pa u Rrėzuar....Nuk Arrin Suksese pa Dėshtuar....
avatar
Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2133
Kyējet nė forum : 11481
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi