» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

11 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 11 vizitorė

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Gjeli, Qeni dhe Dhelpra

Shko poshtė

Gjeli, Qeni dhe Dhelpra

Mesazh nga Dardania prej Fri 08 May 2015, 00:16


Na rronin njėherė njė plak e njė plakė. Ata ishin shumė tė varfėr. Nuk kishin gjė tjetėr, veē njė gjel e njė qen.
Njė ditė qeni i tha gjelit:
Eja, gjel i dashur, tė shkojmė nė pyll, tė gjejmė ndonjė gjė pėr tė ngrėnė.
U nisėn. Kur po errej, u futėn nė pyll dhe zgjodhėn pėr tė fjetur njė pemė me zgavėr. Gjeli hipi nė pemė, qeni u fut nė zgavėr.

Nė mėngjes gjeli nisi tė kėndonte: ki!- kii! - kiii!
Me ta dėgjuar dhelpra, iu afrua pemės dhe filloi tė lavdėronte gjelin.
- Sa i bukur qenke, o gjel! Sa zė tė ėmbėl qė paske! Eja sot pėr drekė tek unė, se tė dua shumė!
- Mirė, - i tha gjeli, - por unė kam edhe njė shok.
- Ku ėshtė shoku yt? - pyeti dhelpra.
- Ja, atje, nė zgavėr, iu pėrgjigj gjeli.
Dhelpra iu afrua zgavrės dhe futi kokėn.
Qeni e kapi pėr fyti dhe e mbyti.

firma.................................................................................................................................................................................
Kjo ėshtė Jeta....Nuk Rritesh pa u Lėnduar....Nuk Mėson pa u Rrėzuar....Nuk Arrin Suksese pa Dėshtuar....
avatar
Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2133
Kyējet nė forum : 11331
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi