» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

6 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 6 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Nuk Mund tė Kėnaqen tė Gjithė...

Shko poshtė

Nuk Mund tė Kėnaqen tė Gjithė...

Mesazh nga Dardania prej Fri 08 May 2015, 00:33


Njė burrė po shkonte nė pazar me gomar. Kishte marrė edhe djalin me vehte qė ti mėsonte si bėhen punėt. Po ecnin qė tė dy, babė e bir duke biseduar, dhe gomari ecte pranė tyre. Ec e ec...

Kalon njė fshatar, i shikon dhe thotė:
- Po ju or budallenj, vetė lodheni nė kėmbė, dhe gomari ecėn pėr qejf tė vet. Po pse e keni gomarin kur nuk e pėrdorni?

I vjetri ndalon gomarin, hipin tė dy mbi gomar dhe vazhdojnė rrugėn duke biseduar. Ec e ec...

I sheh njė kalimtar qė thėrret:
- Po ju o budallenj, qysh e lodhni kaq shumė kėtė kafshė tė gjorė. Pse ka fuqi ky gomar t'ju mbajė tė dyve?

I vjetri ndalon gomarin, zbret nga gomari, lė djalin mbi gomar, dhe vazhdojnė rrugėn duke biseduar. Ec e ec...

Kalojnė njė grup fshatarėsh, dhe njėri thėrret:
- Shikoni kėtė budallain, vetė lodhet nė kėmbė, kurse djalin e ri e ka hipur majė gomarit tė bėjė qejf!

I vjetri ndalon pėrsėri gomarin dhe ndėrron vendin me djalin: vetė majė gomarit, djali nė rrugė pranė tyre nė kėmbė. Vazhdojnė rrugėn duke ecur, e duke biseduar. Ec e ec...

Kalojnė njė grup grash, i shikojnė dhe njėra thėrret:
- Ē'ėshtė kjo punė? Turp tė kesh, o burrė! Kėtė djalė tė gjorė e lė nė kėmbė e tė lodhet, vetė je kapardisur mbi gomar! Turp! Turp!

I vjetri ndalon pėrsėri gomarin, zbret dhe i thotė djalit:
- E shikon or bir! Mundohu t'i kėnaqėsh tė gjithė, dhe nuk do tė kėnaqėsh asnjė! Hajde tani tė mbarojmė punėt, sepse erdhėm nė pazar...

firma.................................................................................................................................................................................
Kjo ėshtė Jeta....Nuk Rritesh pa u Lėnduar....Nuk Mėson pa u Rrėzuar....Nuk Arrin Suksese pa Dėshtuar....
avatar
Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2133
Kyējet nė forum : 11484
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi