» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

18 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 18 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Hashim Shala

Shko poshtė

Hashim Shala

Mesazh nga Dardania prej Sun 17 May 2015, 00:35

Hashim Shala u lind me 15.02.1936 nė Verbofc tė Drenicės nga njė familje bujare me traditė kombėtare.Qysh si femijė, e pastaj nė rini e mė vonė nė moshen e pjekurise i fjeti nė zemėr tė kėnduarit e melodise popullore nė solo si dhe sė bashku me vėllezerit e tij: Mustafėn, Hysenin dhe Habibin.
Kjo dashuri ndakj kėngės, jo vetem se u zgjerua, kėshtu ky kėngetar tani filloj tė kėndoj edhe me mikun e ti Tahir Drenicen. Kėnga dhe koloriti i zėrit tė tyre hyri ne ēdo vatėr, madje dhe te paharrueshme. Ky gjatė periudhes shumė vjeēare tė shoqėrimit te tij me kangen, duke marre pjese nė shumė manifestime e festivale tė vendit dhe jashtė, u kurorzua me mirėnjohje e shpėrblime tė niveleve mė te larta, si ajo nė Minhen tė Gjermanisė, Danimarkė, Bruksel, nė New York e Ēikago tė Amerikės.
Deri mė tani komponoj 169 kėngė, nxorri 60 albume muzikore si dhe botoi 3 blej. Ky ėshtė bleni i katėrt me radhė. Edhe kėto kėngė qė i keni nė dorė janė tė inēizuara nė pllaka tė gramafonit , nė audiokaseta dhe videokaseta.
Jeton dhe misionin e vet tė kėngetarit e zhvillon nė Prishtinė.

Dėrguar nga Fuad Fazliu.

firma.................................................................................................................................................................................
Kjo ėshtė Jeta....Nuk Rritesh pa u Lėnduar....Nuk Mėson pa u Rrėzuar....Nuk Arrin Suksese pa Dėshtuar....
avatar
Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2133
Kyējet nė forum : 11313
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi