» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

11 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 11 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Blerim Muharremi

Shko poshtė

Blerim Muharremi

Mesazh nga Dardania prej Mon 18 May 2015, 00:41Jeta
Blero ėshtė i martuar me aktoren dhe moderatorėn e mirėnjohur, Teuta Krasniqi. Ai ka njė vajzė tė vogėl, te quajtur Tara.
Karriera
Blero ėshtė bėre i njohur me kėngėn e pare Kthehu ti. Ajo kėnge ėshtė dale me albumin e pare te tij. Ne vijim Blero, ka publikuar albume me kėnge ritmike, te cilat u bėn te pėlqyera nga kosovaret. Albumin Tara ai ka publikuar vetėm pėr vajzėn e tij. Nė atė album do ketė 14 kėnge tė reja.
Tjetėr
Blero e pershkruan veten si njeri te thjeshte dhe mjaft romantik. Se pari u be i njohur nga dueti me Memli Krasniqin ne kengen "Kthehu". Ne vitin 2004 ka realizuar albumin e titulluar "Hapi i pare". Thote se per albumin e pare ka punuar 5-6 vjet, por ia ka vlejtur puna. "Eshte nje album origjinal, kenget jane te punuara te produksioni i cili per shume cka nuk do te plasonte kenge te vjedhura".

Blero thote se nuk ka menduar kurre se do te arrije kaq sukses te madh dhe "celes" per kete e konsideron punen me njerez te duhur. "Memli Krasniqi eshte shtylla e suksesit tim ne Kosove, eshte i vetmi qe e pyes per gjithēka, eshte profesionalist i vertete" thote Blero, adhurues i kengetareve R. Kelly dhe Stevie Wonder.

Muziken e tij e definon si nje miks ndermjet muzikes R&B dhe Pop. Albumi i tij i dyte u titullua "Bashke" dhe per realizimin e te cilit bashkepunoi me shume profesioniste si ne Suedi, ashtu edhe ketu ne Kosove.

Ka marre disa here pjese ne festivalin "TopFest" ne Tirane, ku eshte pritur mire nga publiku.

Me pas vijuan albumet "Blero" (2006) dhe "Falma" (2007).

Ne vitin 2009 Blero u fejua me aktoren mjaft te njohur Teuta Krasniqi. Viti 2010 i solli te dyve edhe nje vajze qe e quajten Tara. Gjithashtu "Tara" titullohet dhe albumi i fundit i Bleros i lanēuar ne veren 2010. Albumi permban kenge ne shqip dhe anglisht. U promovua nga klipet "Nuk mundem pa ty" (shqip) dhe "You and me" (anglisht). Ne kete album Blero ka bashkepunuar dhe me artiste si F-Kay, Cekiē, Big Basta, Zaimina etj.

Albume
2004 : Hap i pare
2005 : Bashke
2006 : Blero
2007 : Falma
2010 : Tara

Kenge
2005 : Papritur
2005 : Me mungon
2005 : Mos thuaj (ft. Rovena Stefa)
2007 : Falma (ft. Shpat Kasapi)
2008 : Crazy (ft. Leonora Poloska)
2009 : La vida loca (ft. Dafina Zeqiri)
2009 : Higher (ft. MC Kresha dhe Snupa)
2009 : Kthe Bileten (ft. Etno Engjujt)
2010 : Veq ti (ft. Zajmina Vajsari)
2010 : Nuk mundem pa ty
2010 : You and me (shqip: ti dhe une)

firma.................................................................................................................................................................................
Kjo ėshtė Jeta....Nuk Rritesh pa u Lėnduar....Nuk Mėson pa u Rrėzuar....Nuk Arrin Suksese pa Dėshtuar....
avatar
Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2133
Kyējet nė forum : 11310
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi