» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

2 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 2 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Tri Fluturat

Shko poshtė

Tri Fluturat

Mesazh nga Dardania prej Mon 18 May 2015, 15:25

Tri flutura- njė e bardhė, njė e kuqe dhe njė verdhė – luanin nė diell, e fluturonin, fluturonin nga njė lule nė tjetren pa u lodhur kurrė.

Por, pas pak dielli, dielli i bukur i artė, u errėsua: filloi tė binte shi dhe tri fluturat po lageshin.

Atėherė shkuan tek njė tulipan ngjyrė kuq e verdhė dhe i thanė:

– “Tulipan i bukur, hapi petalet qė tė mund tė hymė brenda dhe tė mbrohemi prej shiut.

Tulipani u pėrgjigj: – “Do ti hapem vetem futures sė koqe dhe tė verdhė, por nuk dua tė bardhen”.

– “Jo, jo, nėse nuk pranon motren tonė , nuk duam tė hymė as ne”.

E vazhdonte tė binte shi e fluturat po lageshin gjithnjė e mė shumė.

Fluturuan deri tek zambaku dhe i thane: “Zambak i mire hapi petalet pėr ne se po lagemi”. E zambaku u pėrgjigj: “-Do t’ia hap flutures sė bardhė sepse mė ngjan, por nuk dua tė tjerat”.

Por flutura e bardhė ia ktheu menjėherė: -“Jo, jo, nėse nuk pranon motrat e mia, as unė nuk dua tė vij te ti. Mė mire tė lagemi tė gjitha se sat ė ndahemi”. Dhe fluturuan.

Tė shkretat po lageshin krejt.

Pėrtej reve dielli kishte parė se sa motra tė mira ishin dhe sa mire jetonin sėbashku dhe e donin njėra-tjetren. Atėherė largoi menjėherė renė dhe u kthye, u thau krahėt e njomė fluturave.

Fluturat vazhduan tė fluturonin tė lumtura sa njė fushė nė tjetren, nga njė lule nė tjetren.

firma.................................................................................................................................................................................
Kjo ėshtė Jeta....Nuk Rritesh pa u Lėnduar....Nuk Mėson pa u Rrėzuar....Nuk Arrin Suksese pa Dėshtuar....
avatar
Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2133
Kyējet nė forum : 11481
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi