» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

3 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 3 vizitorė :: 1 Bot

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Lėngu i Domates Rikuperon Muskujt

Shko poshtė

Lėngu i Domates Rikuperon Muskujt

Mesazh nga Dardania prej Sat 06 Jun 2015, 23:16
Studimet kanė treguar se lėngu i domates e ndihmon rikuperimin e trupit, mė shumė se pijet energjetike dhe pijet e tjera. Ekspertėt thonė se domatet pėrmbajnė veti ushqyesve thelbėsore qė ndihmojnė nė rigjenerimin e muskujve dhe uljen e presionit tė gjakut.

Nė njė studim grek, i cili kishte pėrfshirė pesėmbėdhjetė atletė pėr dy muaj rresht, nėntė prej tyre kishin pirė lėng tė domates dhe gjashtė tė tjerėt, pije energjike.

Ėshtė vėrtetuar se ata qė kishin konsumuar kėtė lėng natyral, kanė pasur rezultate mė tė shpejta nė rikuperimin e muskujve dhe rregullimin e sheqerit nė gjak pas njė stėrvitje tė vėshtirė.

Domatet janė tė pasura me vitaminė C, B, dhe C, si dhe natrium, kalium, hekur, magnez dhe kalcium. Pėrveē kėsaj, pėrmbajnė likopene, e cila ndihmon pėr tė luftuar sėmundjet e zemrės dhe kancerin, duke zvogėluar mundėsinė e sulmit nė zemėr dhe kancerit tė prostatės.

firma.................................................................................................................................................................................
Kjo ėshtė Jeta....Nuk Rritesh pa u Lėnduar....Nuk Mėson pa u Rrėzuar....Nuk Arrin Suksese pa Dėshtuar....
avatar
Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2133
Kyējet nė forum : 11490
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi