» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

5 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 5 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Gjėja qė e bėn Partnerin tuaj tė ju Tradhtojė

Shko poshtė

Gjėja qė e bėn Partnerin tuaj tė ju Tradhtojė

Mesazh nga Dardania prej Sun 07 Jun 2015, 21:30
Sa mė shumė qė tė jenė tė varur ekonomikisht nga bashkėshortėt e tyre, aq mė tė mėdha janė gjasat qė burrat dhe gratė tė jenė tė pabesė, thotė njė studim i ri.
“Ju do tė mendoni se njerėzit ‘nuk e kafshojnė dorėn qė i ushqen’, por kjo nuk ėshtė ajo ēfarė ka treguar studimi im,” thotė Christin Munsch, njė profesore e sociologjisė nė Universitetin Connecticut.
“Ndryshe, gjetjet e mija tregojnė se njerėzit dėshirojnė tė ndjehen tė barabartė nė marrėdhėniet e tyre. Njerėzit nuk dėshirojnė tė ndjehen tė varur nga personi tjetėr,” shton ajo.
Ajo analizoi tė dhėnat e mbledhura nga mė shumė se 2,750 amerikanė tė martuar, tė moshės 18-32 vjet, nė mes tė viteve 2001-2011. Nė njė vit mesatar, ajo gjeti se kishte 5% shanse qė njė grua e cila ishte ekonomikisht e varur nga burri tė tradhtojė, dhe 15% shanse qė meshkujt tė cilėt janė ekonomikisht tė varur nga gruaja tė tradhtojnė, transmeton Lajmi.net.
Studimi gjithashtu gjeti se sa mė tė mėdha tė jenė tė ardhurat e njė gruaje tė martuar, aq mė pak ka tė ngjarė qė ajo tė tradhtojė burrin e saj.
Por, nė mesin e meshkujve, ata tė cilėt sjellin nė shtėpi mė shumė se 70% e tė ardhurave totale tė tyre, ishin gjithnjė e mė shumė tė ngjarė pėr tė mashtruar gratė e tyre, sipas studimit.

firma.................................................................................................................................................................................
Kjo ėshtė Jeta....Nuk Rritesh pa u Lėnduar....Nuk Mėson pa u Rrėzuar....Nuk Arrin Suksese pa Dėshtuar....
Dardania
Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2133
Kyējet nė forum : 12231
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi