» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

5 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 5 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


10 Veprime tė Femrave qė i bėjnė Meshkujt shumė Xhelozė

Shko poshtė

10 Veprime tė Femrave qė i bėjnė Meshkujt shumė Xhelozė

Mesazh nga Dardania prej Sun 07 Jun 2015, 21:35Pa marrė parasysh se sa shumė ai ka besim, disa nga veprimet tona “klasike” ngjallin tek ata posesivitetin e Christian Grey!
Psikologėt pajtohen se pasiguria ėshtė njė nga shkaqet mė tė zakonshme tė xhelozisė dhe dyshimit – nė vetvete, tek partneri dhe nė marrėdhėnien nė pėrgjithėsi. Dhe, ja cila ėshtė arsyeja qė lėkund besimin pothuajse tė ēdo njeriu:
Flirtimi me tipa tjerė
Tė luash me flokėt dhe buzėqeshjet janė vetėm disa nga lėvizjet e njohura nė arsenalin joshes tė secilės femėr. Flirtimi mund tė jetė i parrezikshėm gjatė argėtimit, por nėse ndodheni nė ndonjė ambient duke bėrė lėvizje tė tilla para partnerit tuaj, mbani mend se kjo do t’ju kushtojė shtrenjtė.
Tė qeshėsh me shakatė e tė tjerėve
Nėse ėshtė diēka zbavitėse, ju do tė qeshni dhe padyshim qė kjo ėshtė njė reagim normal. Ndoshta ju nuk do ta konsideroni si njė shaka e thėnė nga njė burrė apo grua, por partneri juaj me siguri do ta vėrejė si njė gjysmė shaka zotėrinjsh. Sidomos nėse ai shpesh e pėrmend se si e pėlqeni humorin e tij, mendjemprehtėsinė si dhe tėrheqjen ndaj gjinisė mė tė forte.
Pėlqimi ndaj meshkujve tė famshėm
Miqtė tuaj ndoshta mund tė kėnaqen pėrderisa ju shėndrroheni nė njė tinejxhere e pakontrolluar duke biseduar rreth yjeve si Ryan Gosling apo Gerard Butler, por partneri juaj nuk dėshiron aspak t’ju dėgjojė lavdėrimin dhe pėlqimin e meshkujve tjerė, pa mare parasysh nėse ata jetojnė nė anėn tjetėr tė botės.
Pėrmendja e emrave tė kolegėve meshkuj
Ai dėshiron tė dėgjojė detaje nga vendi juaj i punės, por jo edhe fjali tė tipit ”John ka treguar shaka tė mirė sot”. Nėse ju pėrmendni kolegėt meshkuj nė njė ndriēim pozitiv, duke i theksuar emrat e tyre tė plotė, ose thuani kolegu i punės pasi nė kėtė mėnyrė zvogėloni intensitetin e “intimitetit”.
Bashkėbisedimi (mesazhe) me meshkuj tjerė
Komunikimi me mesazhe me meshkuj tjerė, e ēon atė nė ēmenduri. Ai nuk ndihet rehat nėse ju shpreheni pėr jetėn tuaj private nė hapėsirėn dixhitale, nė tė cilėn tė gjitha opcionet janė tė hapura.
Keni shok mė tė ngushtė mashkull
Pa marrė parasysh se marrėdhėnia juaj ka qenė platonike, partneri gjithmonė do tė dyshojė apo konsiderojė si diēka pak mė shumė se miqėsi. Fajin hidheni tek fuqitė e komedive romantike, ku gjithmonė miku mė i mirė para pėrfundimit tė filmit rezulton si personi i dashur dhe i vėrtetė.
Kujtimet e kohėrave tė mira me ish partnerin
Nėse nuk dėshironi qė partneri juaj t’ju pyesė nėse jeni ende tė interesuar nė ish partnerin tuaj, mos e pėrmendni gjatė qėndrimit me tė. Ju paralajmėrojmė, asnjėherė mos tentoni tė pėrmendni ish partnerin nė prani tė tė dashurit!
Kur ju kaloni ditėt e lira pa tė
Shkuarja nė pushime me miqtė pa praninė e tė dashurit, ėshtė njė shenjė e qartė se ju nuk dėshironi tė kaloni kohė nė praninė e tij.
Kur ju shkoni nė aheng pa tė
Nėse ju shkoni nė ndonjė aheng pa tė, por vetėm me miqtė apo kolegėt tuaj, dhe pas kėsaj postoni foto nė profiling tuaj nė rrjetet sociale, tė keni parasysh se ai do tė ndjehet i ofenduar – dhe padyshim xheloz.
Kur ju punoni jashtė orarit
Oraret e papritura tė punės deri nė orėt e vona tė mbrėmjes, ėshtė njė xhelozi e pėrgjithshme qė shkaktohet tek tė dy gjinitė. Tė paktėn kjo ka kuptim pėr ju, apo jo?

firma.................................................................................................................................................................................
Kjo ėshtė Jeta....Nuk Rritesh pa u Lėnduar....Nuk Mėson pa u Rrėzuar....Nuk Arrin Suksese pa Dėshtuar....
Dardania
Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2133
Kyējet nė forum : 12231
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi