» Cila ėshtė miqėsia sot?
Fri 09 Feb 2018, 19:49 nga edvini084

» Dua te Them..
Thu 08 Feb 2018, 21:37 nga edvini084

» Nese Sonte Ndihesh Vetem...
Thu 08 Feb 2018, 20:56 nga edvini084

» Njė Ditė ...
Sun 04 Feb 2018, 23:20 nga Dardania

» Opinioni juaj per anetarin/ anetaren
Sun 04 Feb 2018, 23:19 nga Dardania

» A ka delja ose dhija dhembet e pare siper ?
Wed 31 Jan 2018, 19:25 nga edvini084

6 pėrdorues nė linjė: 0 anėtarė 0 tė fshehur 6 vizitorė :: 2 Bots

Asnjė

Shiqo lokacionet nė hartė


Numri Rekord i pėrdoruesve nė linjė ishte 484 mė Sun 08 Mar 2015, 12:48
Forumi ka 2900 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri EriAjv

Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 154077 artikuj v 4863 temat


Naki (9126)
 
Geri (7161)
 
lolita (6766)
 
Annika (6751)
 
Kle@Love (6659)
 
Voglushja (4385)
 
Interesant (4173)
 
Arjana (3724)
 
albi (3377)
 
Adisa (3282)
 


Kjo terapi Japoneze me Ujė bėn Mrekullira nė Shėndetin Tuaj

Shko poshtė

Kjo terapi Japoneze me Ujė bėn Mrekullira nė Shėndetin Tuaj

Mesazh nga Dardania prej Mon 08 Jun 2015, 23:10Si vepron kjo terapi japoneze me ujė?

Trajtimi Japonez i ujit mund tė japė rezultate tė shkėlqyera si ilaē natyror pėr trajtimin e diabetit, gastritit, dhimbje koke, astma, bronkit, artrit, epilepsi, dhimbje, probleme tė zemrės, yndyrės nė gjak, sėmundjet e veshkave dhe traktit urinar, ērregullime nervore, tumoret, sėmundjet e syri, ērregullime menstruale, gjendja e keqe e pėrgjithshme, humbja e energjisė dhe pastrimin e trupit.

Si duhet kryer kėtė terapi Japoneze te ujit?

Nė mėngjes, menjėherė pasi zgjoheni dhe lani dhėmbėt tuaj ju duhet tė pini 4 gota ujė tė ngrohtė ose rreth 640 ml. Pasi tė keni pirė ujė nė 45 min e ardhshėm ju nuk duhet tė hani ose pini ndonjė gjė tjetėr. Mund tė vazhdoni normalisht me ritualet tuaja.

Kjo terapi rekomandon te konsumoni ujė tė ngrohtė gjatė vakteve dhe 15 min pas atyre, dhe pastaj njė pauzė prej 2 orė nė mes tė ngrėnies duke pirė mė shumė ujė.

Terapia jep rezultate tė mėdha dhe pastron organizmin brenda 30 ditėve.

Kėshilla ėshtė qė kjo mėnyrė e ujit qė konsumoni duhet tė pranohet si rregull jetesės.

Nuk ka pasoja as efekte tė dėmshme nga ky lloj i terapisė pėrveē se ajo mund tė shkaktojė frekuencėn urinare.

Ata qė kanė vėshtirėsi pėr tė filluar ditėn me mė shumė se 1 gote ujė dhe sidomos tė vjetrit dhe tė sėmurėt janė tė kėshilluar qė tė fillojnė me pak dhe vazhdimisht tė rrisin sasinė deri nė 4 gota nė mėngjes.

Nė internet ju mund tė gjeni shumė dėshmi nga njerėz tė cilėt kanė bėrė pėrmirėsime tė konsiderueshme nė tė shėndetėsisė, energjisė dhe pamja fizike e tyre nė sajė tė kėtij trajtimi tė thjeshtė.

Nė anen tjeter qytetarėt e Japonisė pothuajse asnjėherė nuk pine ujė tė ftohtė me ushqimin e tyre dhe mė shpesh pine ēaj tė ngrohtė gjatė ngrėnies. /qiriu.net/

firma.................................................................................................................................................................................
Kjo ėshtė Jeta....Nuk Rritesh pa u Lėnduar....Nuk Mėson pa u Rrėzuar....Nuk Arrin Suksese pa Dėshtuar....
avatar
Dardania
Admin

Shteti : Gjermani
Postime : 2133
Kyējet nė forum : 11487
Regjistruar mė : 08/11/2010
Profesioni : Cia.... :)

http://www.dardania.msnboard.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi